Լավրովն ու Աբդոլլահիանը հռչակագիր են ստորագրել միակողմանի պատժամիջոցներին հակազդելու մասին
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը Մոսկվայում Իրանի արտգործնախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանի հետ երկկողմ բանակցությունների ընթացքում ստորագրել է միակողմանի պատժամիջոցներին հակազդելու համաձայնագիր, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
Փաստաթղթի պաշտոնական անվանումն է Ռուսաստանի Դաշնության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության հռչակագիրը միակողմանի հարկադրանքի միջոցների հակազդման, մեղմացման և փոխհատուցման ուղիների և միջոցների մասին:
Բանակցությունները կայացել են մերձկասպյան երկրների՝ Ադրբեջանի, Իրանի, Ղազախստանի և Թուրքմենստանի արտաքին գործերի նախարարների հետ հանդիպման շրջանակում։

Лавров и глава МИД Ирана подписали декларацию по противодействию односторонним санкциям
Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров на двусторонних переговорах в Москве с главой МИД Ирана Хосейном Амиром Абдоллахияном подписали соглашение по противодействию односторонним санкциям, передает ТАСС.
Официальное название документа - Декларация Российской Федерации и Исламской Республики Иран о путях и средствах противодействия, смягчения и компенсирования негативных последствий односторонних принудительных мер.
Переговоры прошли на полях встречи с главами МИД прикаспийских государств - Азербайджана, Ирана, Казахстана и Туркмении.