Կիևը հաղթանակի հեռանկար չունի. Պեսկով
Հատուկ ռազմական գործողությունը շարունակվում է, նրա բոլոր նպատակները ձեռք կբերվեն, որքան Կիեւն ավելի արագ հասկանա, որ հաղթանակի հեռանկար չունի մարտադաշտում, այնքան ավելի արագ կարելի կլինի լուծել իրավիճակը, այնքան ավելի շուտ կբացվեն ինչ-որ հեռանկարներ, ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ մեկնաբանելով Ուկրաինայի ԶՈւ գլխավոր հրամանատար Վալերի Զալեժնիի խոսքերը, տեղեկացրել է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
«Ոչ, այն փակուղի չի մտել։ Ռուսաստանը հետեւողականորեն շարունակում է իրականացնել հատուկ ռազմական գործողությունը։ Բոլոր նպատակները, որոնք դրված են, պետք է կատարվեն»,- ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով լրագրողների այն հարցին, թե արդյոք Կրեմլում համաձայն են Զալուժնիի հայտարարությանը։
«Կիեւի վարչակարգը վաղուց պետք է հասկացած լիներ, որ  մարտադաշտում անգամ հաղթանակի ինչ-որ հեռանկարների մասին խոսելն է անհեթեթ։ Որքան ավելի շուտ Կիեւի վարչակարգը իր համար պարզի, այնքան ավելի արագ կբացվեն ինչ-որ հեռանկարներ»,- ավելացրել է Պեսկովը։

В Кремле прокомментировали слова Залужного о тупике на поле боя
Спецоперация последовательно продолжается, все ее цели будут достигнуты, чем быстрее Киев поймет, что у него нет перспектив победы на поле боя, тем быстрее можно разрешить ситуацию, тем скорее откроются какие-то перспективы, заявил пресс-секретарь президента Дмитрий Песков, комментируя слова главнокомандующего украинскими войсками Валерия Залужного, передает РИА Новости.
«Нет, он не зашел в тупик. Россия последовательно продолжает проведение специальной военной операции. Все цели, которые стоят, должны быть выполнены», - сказал Песков, отвечая на вопрос журналистов, согласны ли в Кремле с заявлением Залужного.
«Киевскому режиму, собственно, уже давно нужно было понять, что даже говорить о каких-то перспективах победы киевского режима на поле боя - это абсурдно. Чем раньше киевский режим для себя это уяснит, тем скорее откроются какие-то перспективы», - добавил Песков.