China Construction America ընկերությունը պետք է 1,7 մլրդ դոլարի փոխհատուցում վճարի Սարգիս Իզմիրլյանին
Անցյալ տարվա աշնանը Նյու Յորքի նահանգի Գերագույն դատարանը որոշում կայացրեց, որ Բահամյան կղզիներում գտնվող Նասաուի Բահա Մար հանգստավայրի սկզբնական կառուցապատող Սարգիս Իզմիրլյանը խարդախության է ենթարկվել China Construction America (CCA) կապալառուի, China State Construction Engineering Corporation (CSCEC) դուստր ձեռնարկության և Genting ' s Resorts World New York-ի շինարարության կառավարման կողմից:
Հոկտեմբերյան վճռում դատավոր Էնդրյու Բորրոկը հաստատեց, որ CCA-ն" գիտակցաբար և կեղծ" խոստացել է պահպանել զարգացման ժամկետները, երբ գիտեր, որ չի կարող դա անել: Հաշվի առնելով գնաճը ՝ փոխհատուցման գումարը կհասնի 1,7 մլրդ դոլարի։

Компания China Construction America должна выплатить  компенсацию в размере 1,7 млрд долларов Саркису Измирляну
Компания China Construction America должна выплатить компенсацию в размере 1,7 млрд долларов Саркису Измирляну
Апелляционный суд США подтвердил: Компания China Construction America должна выплатить компенсацию в размере 1,7 млрд долларов Саркису Измирляну. Осенью прошлого года Верховный суд штата Нью-Йорка постановил, что Измирлян, первоначальный застройщик курорта Baha Mar в Нассау, в Багамах, подвергся мошенничеству со стороны подрядчика China Construction America (CCA), дочерней компании China State Construction Engineering Corporation (CSCEC) и управляющей строительством Genting's Resorts World New York . В октябрьском постановлении судья Эндрю Боррок установил, что CCA «сознательно и ложно» обещала соблюдать сроки разработки, когда знала, что не сможет этого сделать. С учётом инфляции сумма компенсации достигнет 1,7 млрд долларов.