Այս օրերին ռազմարդյունաբերական ընկերություններն աշխատում են ուժերի գերլարումով. Հակոբ Արշակյան
Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը գրառում է կատարել Ֆեյսբուքի իր էջում՝ հայտնելով, որ ռազմարդյունաբերական ընկերություններն աշխատում են ուժերի գերլարումով։
Ձեր բազմաթիվ հարցերին ի պատասխան ցանկանում եմ տեղեկացնել, որ ադրբեջանա-թուրքական ագրեսիայի և պաշտպանության բանակի հերոսական հակազդեցության՝ այս օրերին ռազմարդյունաբերական ընկերություններն աշխատում են ուժերի գերլարումով։
Վնասված զինտեխնիկայի վերանորոգումից մինչև հարվածային և պաշտպանական միջոցների արտադրություն, փորձանմուշների ռազմական իրավիճակներում փորձարկումներից մինչև նոր խնդիրների լուծում։
Ասվածը նաև վերաբերում է հարվածային և հետախուզական ԱԹՍ-ների մշակումներին։
Ցավոք չեմ կարող ավելի մանրամասն տեղեկություն հաղորդել, սակայն կարող ենք փաստել, որ շատ աշխատանքներ 24-ժամյա ջանքերի շնորհիվ պլանավորվածից անգամներ ավելի մեծ տեմպերով են արվում, որպեսզի օր առաջ հասանելի դառնան զինված ուժերին»:

Война в Карабахе: ВПК Армении работает 24 часа в сутки
Компании военно-промышленного комплекса Армении в дни боевых действий в Карабахе работают с перенапряжением сил. Об этом пишет в своем Facebook министр высокотехнологичной промышленности Акоп Аршакян. Возглавляемое им ведомство курирует сферу ВПК.
По словам Аршакяна, предприятия выполняют колоссальный объем работы – от ремонта поврежденной техники до производства ударных и оборонительных систем, от испытаний новейших образцов вооружений до решения новых задач.
«Сказанное касается и разработки ударных и разведывательных БПЛА. К сожалению, не могу сообщить более подробно, но можем констатировать, что благодаря круглосуточной работе, многие задачи решаются более быстрыми темпами, чем планировалось. Все это ради того, чтобы продукция поступила в распоряжение армии как можно скорее», — отмечает министр.
Напомним, с 27 сентября в зоне карабахского конфликта идут интенсивные бои. ВС Азербайджана обстреливают мирные города и села Карабаха, уничтожая жилые дома и гражданские инфраструктуры. В результате мощных ударов есть погибшие и пострадавшие среди мирного населения Карабаха. В Армении и Карабахе объявлено военное положение.