Աշխարհում տաքսին աստիճանաբար անցում է կատարելու առանց վարորդի ռեժիմի. «Յանդեքս»-ի հիմնադիր
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք,  վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հանդիպել է WCIT 2019 մասնակից, «Յանդեքս» ընկերության հիմնադիր և գործադիր տնօրեն Արկադի Վոլոժի հետ: Այս մասին նա գրառում է արել Facebook-ի իր էջում և տեսանյութ հրապարակել:
Վարչապետը նշել է՝  ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է, որ «Յանդեքս»-ը հաջողությամբ գործունեությունը ծավալի, ներդրումներ անում մեր երկրում, այդ թվում արհեստական ինտելեկտի ոլորտում:
Արկադի Վոլոժ էլ ասել է, որ Հայաստանում հաջողությամբ զարգանում է «Յանդեքս» տաքսի ծառայությունը: Ըստ նրա՝ այսօր աշխարհում տաքսին աստիճանաբար անցում է կատարելու առանց վարորդի ռեժիմի։ «Շատ ընկերություններ են այդ մրցավազքի մեջ, այդ թվում մենք»,-ասել է նա՝ հավելելով, որ կոնկրետ Թաթարստանի մի փոքր քաղաքում արդեն իսկ իրենք կիրառում են առանց վարորդի տաքսի:

Премьер Армении и руководство "Яндекс" обсудили вопросы сотрудничества
После встречи с руководством «Яндекса» в Санкт-Петербурге мы продолжаем обмен мнениями вокруг углубления сотрудничества. Об этом написал на своей странице в «Facebook» после встречи с участником «WCIT 2019», основателем и генеральным директором компании «Яндекс» Аркадием Воложем премьер-министр Армении Никол Пашинян, разместив при этом соответствующий видеоматериал.
Премьер-министр отметил, что правительство Армении заинтересовано в том, чтобы «Яндекс» успешно осуществлял свою деятельность, инвестировал в нашу страну, в том числе в сферу искусственного интеллекта.
Аркадий Волож сказал, что в Армении успешно развивается служба такси "Яндекс". «Многие компании в этой гонке, в том числе и мы»,-сказал он, добавив, что конкретно в небольшом городе Татарстана они уже используют такси без водителя.