Սուրեն Պապիկյանը մասնակցել է Պեկինում անցկացվող Սյանշանի 11-րդ համաժողովի բացման հանդիսավոր արարողությանը
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն կատարած այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը սեպտեմբերի 13-ին մասնակցել է Պեկինում անցկացվող Սյանշանի 11-րդ համաժողովի բացման հանդիսավոր արարողությանը և լիագումար նիստին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից։
Համաժողովն անցկացվում է «Միասին ապահովում ենք խաղաղություն՝ հանուն ընդհանուր ապագայի» կարգախոսի ներքո։ Միջոցառման ծրագիրը ներառում է չորս լիագումար նիստ՝ Ասիա-Խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանում անվտանգության բնագավառում համագործակցության, միջազգային կարգի միտումների, գլոբալ հարավի զարգացման և գլոբալ անվտանգության կառավարման մեխանիզմների վերաբերյալ:

Сурен Папикян принял участие в торжественной церемонии открытия и пленарном заседании 11-й Сяншаньского форума, проходящего в Пекине
В рамках визита в Китайскую Народную Республику министр обороны РА Сурен Папикян 13 сентября принял участие в торжественной церемонии открытия и пленарном заседании 11-й Сяншаньского форума, проходящего в Пекине.
Форум проходит под девизом "Вместе обеспечиваем мир ради общего будущего". В программе мероприятия четыре пленарных заседания, посвященных сотрудничеству в области безопасности в Азиатско-Тихоокеанском регионе, тенденциям в международном порядке, развитию Глобального Юга и механизмам управления глобальной безопасностью.