Ստորագրվել է Հայաստանի և Վրաստանի պաշտպանության նախարարությունների միջև 2022 թ. ռազմական համագործակցության ծրագիրը
Մայիսի 4-ին մեկնարկել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի պաշտոնական այցը Վրաստան: Դիմավորման պաշտոնական արարողությունից հետո կայացել է Սուրեն Պապիկյանի հանդիպումը վրացի գործընկերոջ հետ:
Հանդիպման ընթացքում Հայաստանի և Վրաստանի պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարներն անդրադարձել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցերի:
Սուրեն Պապիկյանն ու Ջուանշեր Բուրչուլաձեն քննարկել են նաև պաշտպանական ոլորտում երկկողմ համագործակցության զարգացման հեռանկարները ռազմակրթության, փորձի փոխանակման, բարեվարքության և մարդու իրավունքների, սոցիալական ապահովման և այլ ուղղություններով:
Հանդիպման ավարտին ստորագրվել է Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի պաշտպանության նախարարությունների միջև 2022թ. ռազմական համագործակցության ծրագիրը:

Подписана программа военного сотрудничества между Министерством обороны Республики Армения и Министерством обороны Грузии на 2022 год
Министр обороны Армении Сурен Папикян находится с двухдневным официальным визитом в Грузии.
После официальной церемонии встречи состоялась встреча Папикяна с министром обороны Грузии Джуаншером Бурчуладзе.
В ходе встречи главы оборонных ведомств Армении и Грузии коснулись ряда вопросов региональной безопасности.
Сурен Папикян и Джуаншер Бурчуладзе обсудили также перспективы развития двустороннего сотрудничества в оборонной сфере, в сфере военного образования, обмена опытом, дисциплины и прав человека, социального обеспечения и др.
По завершении встречи была подписана программа военного сотрудничества между Министерством обороны Республики Армения и Министерством обороны Грузии на 2022 год.