Արտակ Դավթյանը Ռուստամ Մուրադովի հետ քննարկել է անվտանգության ապահովման հարցեր
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը մարտի 31-ին ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի ռեժիմի վերահսկման նպատակով տեղակայված ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին։ Այս մասին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերրի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են անվտանգության ապահովման և փոխգործակցության կազմակերպան հարցեր, ընդգծվել է հայ ռազմագերիների վերադարձի ապահովման և անհայտ կորածների որոնողական աշխատանքների կարևորությունը։
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը շնորհակալություն է հայտնել գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին՝ ռուսական խաղաղապահ զորախմբի արդյունավետ գործունեության և գործադրած ջանքերի համար։

Глава Генштаба и Рустам Мурадов обсудили вопрос возвращения армянских военнопленных
1 апреля начальник Генерального штаба Вооруженных сил РА генерал-лейтенант Артак Давтян принял командующего российским миротворческим контингентом, дислоцированным в Нагорном Карабахе, генерал-лейтенанта Рустама Мурадова.
Как сообщает пресс-служба Минобороны РА, в ходе встречи обсуждены вопросы обеспечения безопасности и организации взаимодействия, подчеркнута важность обеспечения возвращения армянских военнопленных и поиска без вести пропавших.
Глава Генштаба ВС РА поблагодарил генерал-лейтенанта Рустама Мурадова за эффективную деятельность российского миротворческого контингента.