Ադրբեջանի ԶՈւ-ն կրակ է բացել Արավուսի ու Խոզնավարի հայկական դիրքերի ուղղությամբ
Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր ապրիլի 8-ին՝ ժամը 23։35-23։45-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու հարավարևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
Միևնույն ժամանակ Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն ապրիլի 8-ին՝ ժամը 22:50-ին, Արավուսի (Սյունիքի մարզ), ժամը 22:55-ին Խոզնավարի (Սյունիքի մարզ) հատվածում կրակ են բացել ՀՀ ԶՈՒ դիրքերի ուղղությամբ:

Подразделения ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям
Сообщение министерства обороны Азербайджана о том, что якобы 8 апреля в период с 23:35 по 23:45 подразделения ВС Армении открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным в юго-восточной части пограничной зоны, не соответствует действительности, сообщает Минобороны Армении.
В то же время министерство обороны Республики Армения сообщает, что подразделения ВС Азербайджана 8 апреля в 22:50 в направлении села Аравус (Сюникская область) и в 22:55 в направлении села Хознавар (Сюникская область) открыли огонь по позициям ВС Армении.