Ճանապարհատրանսպորտային պատահարներ Ասկերան-Ստեփանակերտ ճանապարհին
Երեկ երեկոյան Ասկերան-Ստեփանակերտ ավտոճանապարհի 3-րդ կմ-ի վրա տեղի է ունեցել ճանապարհատրանսպորտային պատահար: Իրար են բախվել Մ․Օ․-ին (Ասկերանի շրջանի Հովսեփավան համայնքի 22-ամյա բնակիչ) վարած «ՕՊԵԼ» մակնիշի և Ս․Ն․-ին (Ասկերանի շրջանի Իվանյան համայնքի 54-ամյա բնակիչ) վարած «ՎԱԶ 2110» մակնիշի ավտոմեքենաները:
Ժամը 19:56-ին ԱԻՊԾ Ասկերանի ՀՓՄ-ի մեկ մարտական հաշվարկ է մեկնել դեպքի վայր ավտոմեքենաները հոսանքազրկելու նպատակով:
ՃՏՊ հետևանքով` վարորդները ստացել են մարմնական տարբեր աստիճանների վնասվածքներ և Ասկերանի շտապ օգնության մեքենայով տեղափոխվել «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ: Ըստ բժիշկներից ստացված տեղեկության` տուժածների վիճակը գնահատվում է բավարար:
ՃՏՊ մեկ դեպք գրանցվել է այսօր լուսադեմին:
Ժամը 08:20-ին Ասկերան-Ստեփանակերտ ավտոճանապարհի 6-րդ կմ վրա Ա.Բ.-ն (ԱՀ Մարտունու շրջանի Կոլխոզաշեն գյուղի 28-ամյա բնակիչ) իր վարած «ՄԵՐՍԵԴԵՍ» մակնիշի ավտոմեքենայով վազանց է կատարել և բախվել հանդիպակաց երթևեկող Ա.Ա.-ի (ԱՀ Ստեփանակերտ քաղաքի 25-ամյա բնակիչ)  վարած «ՕՊԵԼ ԱՍՏՐԱ» մակնիշի ավտոմեքենային, որի հետևանքով վերջինս կողաշրջվել է:

Дорожно - траснпортные происшествия на трассе Аскеран-Степанакерт
Прошлой ночью на 3-м км трассы Аскеран-Степанакерт произошло дорожно-транспортное происшествие. Столкнулись автомобили марки «ОПЕЛЬ», которым управлял M.О. (22-летний житель села Овсепаван Аскеранского района) и автомобиль марки ВАЗ 2110, которым управлял С.Н. (54-летний житель села Иванян Аскеранского района).
Для отключения электричества автомобилей, в 19:56 к месту происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательной части Аскеранского района.
В результате ДТП водители получили телесные повреждения различной степени тяжести, и на машине скорой помощи Аскеранского района были доставлены в ЗАО «Республиканский медицинский центр».
По информации врачей, состояние пострадавших оценивается как удовлетворительное.
Сегодня, на рассвете, зарегистрирован один случай дорожно-транспортного происшествия.
В 08:20 на 6-ом км. трассы Аскеран-Степанакерт, А.Б. (28-летний житель села Колхозашен Мартунинского района РА) на автомобиле марки «MERCEDES» совершил обгон и столкнулся с встречно движущемся автомобилем марки "OPEL ASTRA", которым управлял А.А (25-летний житель города Степанакерта), в результате чего автомобиль последнего перевернулся.