Էլթոն Ջոնն հրավիրում է աշխարհի ուշադրությունը Արցախի դեմ ադրբեջանա-թուրքական ագրեսիայի վրա
Անգլիացի երգիչ, կոմպոզիտոր, դաշնակահար Էլթոն Ջոնը աշխարհի ուշադրությունն է հրավիրել Արցախի դեմ ադրբեջանա-թուրքական շարունակվող ագրեսիայի վրա։
"Ես այսօր միանում եմ հայերին հետևյալ հեշտեգով #PeaceForArmenians", - ասել է Նա Instagram-ի իր գրառման մեջ:
Երգիչը նաև հիշել է, թե ինչպես է 2018 թվականի մայիսին այցելել մեր, իր բնորոշմամբ գեղեցիկ երկիրը և ապշել հայ ժողովրդի բարությամբ և մարդկայնությամբ:
"Այժմ Հայաստանն ու Արցախը գտնվում են ադրբեջանա-թուրքական սանձազերծած ագրեսիայի հարվածի տակ։ Քաղաքացիական անձինք թիրախ են դառնում, եւ կան անհարկի մահեր երկու կողմերից: Հայերը հրաշալի ժողովուրդ են, եւ նրանք արժանի են ամուր խաղաղության տևական հետապնդումներից հետո ", - եզրափակել է նա:

Элтон Джон обращает внимание мирового сообщества на азербайджано-турецкую агрессию против Арцаха
Сэр Элтон Джон - английский певец, композитор и пианист обратил внимание мирового сообщества на продолжающуюся азербайджано-турецкую агрессию против Арцаха.
“Я присоединяюсь к армянам с хештэгом #PeaceForArmenians”, - сказал он в своем посте в Instagram.
“В мае 2018 года я посетил эту прекрасную страну и был поражен добротой и человечностью, проявленными ко мне армянским народом”, - сказал он.
“Сейчас Армения и Арцах находятся под ударом азербайджано-турецкой агрессии. Гражданские лица становятся мишенями, и есть жертвы с обеих сторон”, - продолжил Элтон Джон.
“Армяне-прекрасный народ, и они заслуживают прочного мира после многих лет исторических преследований”, - заключил он.