ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանագահ երկրների  հայտարարությունից հետո ճակատային գծում իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված․ ԱՀ ՊԲ
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանագահ երկրների հայտարարությունից հետո ճակատային գծում իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված․ ԱՀ ՊԲ
Արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում միջազգային հանրության, մասնավորապես՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանագահ երկրների՝ հակամարտության կողմերին ուղղված մարտական գործողությունների անհապահ դադարեցման և անվերապահորեն հրադադարի ռեժիմ հաստատելու մասին հայտարարությունից հետո ճակատային գծում իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված: Այս մասին տեղեկացնում են ԱՀ պաշտպանության բանակի մամլո ծառայությունից։
«ՊԲ-ն լիովին տիրապետում է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և պատրաստ են իրադրության ցանկացած զարգացման»,- նշվում  է հաղորդագրության մեջ։

После заявления сопредседателей Минской группы ОБСЕ ситуация на линии соприкосновения была относительно стабильной: АО НКР
После заявления международного сообщества в зоне арцахско-азербайджанского конфликта, в частности, стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ, о безоговорочном прекращении боевых действий и безоговорочном установлении режима прекращения огня, ситуация на линии фронта была относительно стабильно напряженной. Об этом говорится в заявлении Армии обороны Арцаха.
«Армия обороны полностью владеет оперативно-тактической ситуацией и готова к любому развитию ситуации»,- говорится в сообщении.