Այս պահին տեղաշարժի անհրաժեշտություն չկա, հորդորում ենք պահպանել անվտանգության կանոնները և մնալ ապաստարաններում․ Ստեփանակերտի քաղաքապետարան
Բնակչության շրջանում խուճապային տրամադրրություններով պայմանավորված որոշ ընտանիքներ տարհանվելու նպատակով սեփական նախաձեռնությամբ ճանապարհվել են դեպի օդանավակայան (Արցախում ռուս խաղաղապահների տեղակայման վայր)՝ ակնկալելով ռուս խաղաղապահների աջակցությունը: Այս մասին հայտնում է Ստեփանակերտի քաղաքապետարանը
Տեղեկացնում ենք, որ այս պահին տեղաշարժի անհրաժեշտություն չկա, հորդորում ենք պահպանել անվտանգության կանոնները և մնալ ապաստարաններում:

На данный момент нет необходимости в передвижении, призываем соблюдать правила безопасности и оставаться в убежищах։ мэрия Степанакерта
Из-за панических настроений среди населения некоторые семьи по собственной инициативе направились в аэропорт, ожидая поддержки российских миротворцев для эвакуации. Об этом сообщает мэрия Степанакерта.
«На данный момент нет необходимости в передвижении, призываем соблюдать правила безопасности и оставаться в убежищах», - говорится в сообщении.