Արայիկ Հարությունյանի վիրավորվելու մասին լուրերը կեղծ են․ Խոսնակ
Ադրբեջանի կողմից շրջանառվող լուրերը, թե Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը վիրավորվել է իրականությանը չի համապատասխանում։ Այս մասին գրել է նախագահի խոսնակ ՎԱհրամ Պողոսյանը։
«Ադրբեջանցիներն այսօր կրկին ակտիվ տեղեկություն են շրջանառում տեղական և միջազգային մամուլով, որ իբր Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը վիրավորվել է: Միանգամից հերքեմ, որ այն իրականությանը չի համապատասխանում և նախագահն այս պահին լիարժեք կերպով իրականացնում է իր աշխատանքային պարտականությունները:
Հ.Գ.
Նախագահ Հարությունյանի սառնասիրտ ու սթափ գործողություններով լրջագույն կերպով մտահոգված են Ալիևի վարչակարգի պատասխանատուները, բանակի հրամկազմը, քանի որ մեր նախագահի ամեն մի ելույթը սառը ջուր է լցնում նրանց կեղծ պրոպականդայի վրա:

Пресс-секретарь: слухи о ранении Араика Арутюняна ложны
Муссируемые со стороны Азербайджана слухи о том, что президент Арцаха Араик Арутюнян ранен, не соответствуют действительности. Об этом написал пресс-секретарь президента Ваграм Погосян.
"Сегодня азербайджанцы вновь распространяют активную информацию в местной и международной прессе о том, что якобы президент Республики Арцах Араик Арутюнян был ранен. Сразу опровергаю, что это не соответствует действительности, и на данный момент президент полноценно выполняет свои трудовые обязанности.
Хладнокровными и трезвыми действиями президента Арутюняна серьезнейшим образом обеспокоены ответственные режима Алиева, командный состав армии, поскольку каждое выступление нашего президента льет холодную воду на их ложную пропаганду.  Победа наша»,- говорится в записи пресс-секретаря.