Ամանորի առթիվ նախագահ Հարությունյանին շնորհավորական ուղերձներ են հղել Հարավային Օսիայի, Աբխազիայի և Մերձդնեստրի նախագահները
Ամանորի և Սուրբ ծննդյան տոների կապակցությամբ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանին շնորհավորական ուղերձներ են հղել Աբխազիայի, Հարավային Օսիայի և Մերձդնեստրի Մոլդովական հանրապետությունների նախագահներ Ասլան Բժանիան, Անատոլի Բիբիլովը և Վադիմ Կրասնոսելսկին:
Նրանք, մասնավորապես, նշել են, որ ուշադրությամբ հետևում են Արցախի Հանրապետությունում տեղի ունեցող վերջին իրադարձություններին և համոզված են, որ Արցախի հերոս ժողովուրդը գալիք տարում կկարողանա հաղթահարել այն հիմնական դժվարությունները, որոնք առաջացել են 2020թ. պատերազմի հետևանքով: Երեք նախագահները աջակցություն են հայտնել Արցախի նախագահին ու ժողովրդին՝ մաղթել նորանոր հաջողություններ 2022թ.-ին:

Главы Абхазии, Южной Осетии и Приднестровья поздравили президента Арцаха с Новым годом
Президенты Абхазии, Южной Осетии и Приднестровья Аслан Бжания, Анатолий Бибилов и Вадим Красносельский поздравили президента Арцаха Араика Арутюняна с Новым годом, сообщает Арцахпресс.
Как передает агентство со ссылкой на пресс-службу главы Арцаха, в поздравительных посланиях президенты, в частности, отметили, что следят за последними событиями в Республике Арцах и уверены, что героический народ Арцаха в наступающем году сможет преодолеть основные трудности, возникшие в результате войны 2020 года.
Президенты трех республик выразили поддержку главе и народу Арцаха, пожелав удачи в 2022 году, говорится в сообщении.