ԱՀ նախագահը Մարտակերտի շրջանում ծանոթացել է բնակարանաշինական աշխատանքներին (տեսանյութ)
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանգստյան օրերին այցելել է մարտաֆերտի շրջանի  Մաղավուզ, Վարնկաթաղ, Մեծ շեն և Մոխրաթաղ համայնքներ, զրուցել բնակիչների հետ, ու ծանոթացել շինարարական աշխատանքներին։
Նա զրուցել է բնակիչների հետ, ներկայացրել պետական քաղաքականության շրջանակում սպասվող ծրագրերը, հետաքրքրվել նրանց խնդիրներով, տեղերում առաջարկներ ներկայացրել և հանձնարարականներ տվել համապատասխան պետական գերատեսչություններին՝ դրանց շուտափույթ լուծման ուղղությամբ:
ԱՀ նախագահը այցի շրջանակում ծանոթացել է նաև այդ համայնքներում իրականացվող շինարարական աշխատանքներին, որոնք ուղղված են վերջին պատերազմի հետևանքով ավերածությունների վերացմանը, զուգահեռ նաև ազատ բնակֆոնդի վերականգնմանն ու տեղահանված բնակիչներին տրամադրմանը:

Президент Арцаха в Мартакертском районе ознакомился с ходом строительных работ
Президент Арцаха Араик Арутюнян в селах Магавуз, Мец Шен, Могратах и Варнкатаг Мартакертского района ознакомился с ходом строительных работ.
Арутюнян побеседовал с местными жителями, представил намеченные в рамках государственной политики программы, поинтересовался их проблемами, на месте предложил решения и дал соответствующие поручения государственным ведомствам по их немедленной реализации.
В рамках поездки он ознакомился также с выполняемыми в общинах ремонтными работами, которые направлены на ликвидацию последствий последней войны, а также, параллельно этому, восстановление свободного жилищного фонда с целью предоставления вынужденным переселенцам.