Արցախի նախագահի խոսնակը  հերքում է ԱՀ նախագահի, Ռուստամ Մուրադովի,ՀՀ ԱԱԾ պետի` Ադրբեջանի պետանվտանգության ծառայության նախագահի հետ նախատեսվող հանդիպման "լուրը"
Արցախի նախագահի խոսնակը հերքում է ԱՀ նախագահի, Ռուստամ Մուրադովի,ՀՀ ԱԱԾ պետի` Ադրբեջանի պետանվտանգության ծառայության նախագահի հետ նախատեսվող հանդիպման "լուրը"
Արցախի նախագահի խոսնակ Լուսինե Ավանեսյանը հեքում է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի փեսա Միքայել Մինասյանի պնդումները ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանի, Հայաստանի Ազգային անվտանգության ծառայության պետ Արմեն Աբազյանի, Արցախում տեղակայված Ռուսաստանի խաղաղապահ զորքերի հրամանատար Ռուստամ Մուրադովի՝ Ադրբեջանի պետանվտանգության ծառայության նախագահ Ալի Նագիևի հետ "օրերս նախատեսված հանդիպման" "լուրը"։
Նա նաև «աբսուրդ» է որակել Մինասյանի այն պնդումները, թե փորձ է կատարվում Արցախը ինտեգրել Ադրբեջանի կազմի մեջ։
InfoPort.am-ի հետ զրույցում նախագահի խոսնակը, մասնավորապես, ասաց․ «Նման հանդիպում չի նախատեսվում, և աբսուրդ է խոսել Արցախը Ադրբեջանին ինտեգրելու մասին: Արցախի իշխանությունները շարունակում են Արցախի անկախության միջազգային ճանաչման քաղաքական կուրսը, որքան էլ դժվար պայմաններում հայտնված լինենք: Արցախը երբևէ չի կարող լինել Ադրբեջանի կազմում, և դա որևէ սակարկման ենթակա հարց չէ»։
Նշենք, որ Միքայել ՄԻնասյանը երեկ հանդես եկավ պնդումով առ այն, որ մոտակա օրերին նախատեսվում է  ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանի, ՀՀ ԱԱԾ պետ Արմեն Աբազյանի, Արցախում տեղակայված Ռուսաստանի խաղաղապահ զորքերի հրամանատար Ռուստամ Մուրադովի՝ Ադրբեջանի պետանվտանգության ծառայության նախագահ Ալի Նագիևի հետ հանդիպումը։ Ըստ Մինասյանի պնդումների, այս հանդիպման ժամանակ քննարկվելու են "Արցախի մնացորդները Ադրբեջանին ինտեգրելու քայլերը"։

Пресс-секретарь президента Арцаха опровергает «информацию» о предстоящей встрече Араика Арутюняна, Рустама Мурадова, начальника СНБ РА с председателем Службы госбезопасности Азербайджана
Пресс-секретарь президента Арцаха Лусине Аванесян опровергает утверждения зятя третьего президента Армении Сержа Саргсяна Микаэла Минасяна о «встрече» президента Арцаха Араика Арутюняна, начальника Службы национальной безопасности Армении Армена Абазяна, командующего дислоцированными в Арцахе миротворческими войсками России Рустама Мурадова с председателем Службы госбезопасности Азербайджана Али Нагиевым.
Она также назвала абсурдными утверждения Минасяна о том, что предпринимается попытка интегрировать Арцах в состав Азербайджана.
В беседе с InfoPort.am пресс-секретарь президента, в частности, сказала: «Такой встречи не планируется, и абсурдно говорить об интеграции Арцаха в состав Азербайджана. Власти Арцаха продолжают политический курс по международному признанию независимости республики, как бы трудно это ни было. Арцах никогда не может быть в составе Азербайджана, и этот вопрос не подлежит спекуляциям».
Отметим, что Микаел Минасян вчера выступил с утверждением о том, что в ближайшие дни запланирована встреча президента Арцаха Араика Арутюняна, начальника Службы национальной безопасности Армении Армена Абазяна, командующего дислоцированными в Арцахе миротворческими войсками России Рустама Мурадова с председателем Службы госбезопасности Азербайджана Али Нагиевым. По утверждениям Минасяна, в ходе этой встречи будут обсуждены «шаги по интеграции остатков Арцаха в состав Азербайджана».