Սերբիայի քաղաքացիների համար սահմանվեց առանց մուտքի վիզայի այցելությունների ռեժիմ
Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցը կառավարության հավանությանը ներկայացրեց  որոշման նախագիծ, որով նախատեսվում է փոխադարձության սկզբունքի հիման վրա՝ Սերբիայի Հանրապետության քաղաքացիների համար սահմանել առանց մուտքի վիզայի այցելությունների ռեժիմ:
Փոխնախարարն ասաց, որ 2019 թ․հոկտեմբերի 25-ին Սերբիայի կառավարությունը միակողմանի որոշում է ընդունել վերացնելու սովորական անձնագրեր կրող ՀՀ քաղաքացիների համար մուտքի արտոնագրի պահանջը։  Այսպիսով, նախատեսվում է, որ ՀՀ քաղաքացիները կարող են Սերբիայի Հանրապետության տարածքում առանց մուտքի արտոնագրի պահանջի մնալ առավելագույնը 90 օր ժամկետով՝ 180 օրվա ընթացքում։
Այս նախագծի ընդունման արդյունքում էլ Սերբիայի քաղաքացիների համար կսահմանվի առանց մուտքի վիզայի այցելությունների ռեժիմ:

Для граждан Сербии будет установлен режим безвизового въезда в Армению
Заместитель министра иностранных дел Авет Адонц представил на одобрение правительства проект решения, которым предусматривается на основе принципа взаимности установить безвизовый режим для граждан Республики Сербия.
Замминистра сказал, что 25 октября 2019 года правительство Сербии приняло одностороннее решение об отмене визового режима для граждан Армении, имеющих обычные паспорта.  Таким образом, предусматривается, что граждане Армении могут оставаться на территории Республики Сербия без требования визы максимум на 90 дней в течение 180 дней.
В результате принятия этого проекта для граждан Сербии будет введен режим безвизового въезда в Армению.