Ռուսաստանում չեղարկվում են Իգոր Նիկոլաեւի համերգները
Ռուսաստանում չեղարկվում են Իգոր Նիկոլաեւի համերգները, ով նախօրեին հոսպիտալացվել էր առողջական խնդիրների պատճառով։ Ինչպես հայտնում է «Газета»-ն, Սոչիում եւ Կրասնոդարում չեղարկվել են Իգոր Նիկոլաեւի՝ սեպտեմբերի 20-ին եւ 21-ին նախատեսված համերգները։
«161.ru»-ի հրապարակման համաձայն, Նիկոլաեւի համերգը Ռոստովում, նույնպես, չեղարկվել է. այն պետք է կայանար սեպտեմբերի 19-ին։ Պատճառը արտիստի հոսպիտալացումն է։ «Տոմսերի վաճառքն առայժմ փակված է, քանի որ արտիստը հոսպիտալացվել է։ Համերգը կտեղափոխվի այլ օր։ Առայժմ վաճառք չկա»,-ասել են Կրասնոդարի «Կուբան» ղազախական երգչախմբի կենտրոնական համերգասրահի տոմսարկղի աշխատակիցները։
Սոչիի «Фестивальный»  համերգասրահում հայտարարել են, որ Իգոր Նիկոլաեւը սրտի կաթված է ստացել։ «Տոմսեր չկան։ Համերգը չեղարկվել է։ Արտիստը սրտի կաթված է ստացել»,-պատասխանել է գանձապահը։
Նիկոլաեւի սեպտեմբերյան համերգների հայտարարությունը նույնպես անհետացել է Yandex.Afisha ծառայությունից: Այժմ այնտեղ կարող եք գնել արտիստի նոյեմբերին կայանալիք համերգների տոմսերը։
Սեպտեմբերի 15-ին Telegram 112 ալիքը հայտնել է, որ Նիկոլաեւը շտապ հոսպիտալացվել է։ Արտիստի հոսպիտալացման մասին տեղեկությունը հաստատել է նաեւ «Իզվեստիա»-ի աղբյուրը։
Ավելի ուշ Mash Telegram ալիքը հայտնել է, որ Նիկոլաեւը տեղափոխվել է վերակենդանացման բաժանմունք։ Էլեկտրասրտագրության (ԷՍԳ) միջոցով արտիստի մոտ հայտնաբերվել են սրտի կաթվածի հետքեր: Այս պահին բժիշկները փորձում են շտապ կայունացնել աստղի վիճակը։ ТАСС գործակալության աղբյուրը պնդում է, որ երգիչը կլինիկայում է, ոչ թե վերակենդանացման բաժանմունքում։
Իգոր Նիկոլաեւի առողջական խնդիրները սկսվել են 2021 թվականին, երբ նա առաջին անգամ սրտի կաթված ստացավ։ Հաջորդ անգամ նա սրտի հետ խնդիր ունեցավ 2023 թվականի հունվարին։ Մերձմոսկովյան ամառանոցներից մեկում երգիչը կրծքավանդակի ցավ է զգացել եւ շտապօգնություն է կանչել։ Սկզբում նրան տեղափոխել են Կրասնոգորսկի հիվանդանոցներից մեկը, այնուհետեւ՝ ՌԴ Առողջապահության նախարարության Սրտաբանության ազգային բժշկական գիտահետազոտական ​​կենտրոն, որտեղ սրտի վիրահատություն են իրականացրել՝ երկու ստենտ են տեղադրել։

В России отменяют концерты Игоря Николаева, который накануне был госпитализирован
В России отменяют концерты Игоря Николаева, который накануне был госпитализирован из-за проблем со здоровьем. Как сообщает Газета, концертные площадки Сочи и Краснодара отменили концерты Игоря Николаева, запланированные на 20 и 21 сентября.
По данным издания «161.ru», отменен также концерт Николаева в Ростове — он должен был пройти 19 сентября. Причина — госпитализация артиста. «Продажу билетов пока закрыли, потому что артист попал в больницу. Перенесут концерт на другую дату. Пока продажи нет», — сказали в кассе центрального концертного зала «Кубанского казачьего хора» в Краснодаре.
В концертном зале «Фестивальный» в Сочи и заявили, что у Игоря Николаева инфаркт. «Билетов нет. Концерт отменен. У артиста инфаркт», — ответила кассир.
Анонс концертов Николаева на сентябрь также пропал с сервиса «Яндекс.Афиша». Сейчас там можно купить билеты на концерты артиста в ноябре.
15 сентября Telegram-канал 112 сообщил, что Николаева экстренно госпитализировали. Информацию о госпитализации артиста также подтвердил источник «Известий».
Позже Telegram-канал Mash сообщил, что Николаева перевели в реанимацию. С помощью электрокардиографии (ЭКГ) у артиста обнаружили следы перенесенного обширного инфаркта. На данный момент врачи пытаются экстренно стабилизировать состояние звезды. Источник агентства ТАСС утверждает, что певец находится в клинике в плановом порядке, не в реанимации.
Проблемы со здоровьем у Игоря Николаева начались в 2021 году, когда он впервые перенес инфаркт. В следующий раз ему стало плохо с сердцем в январе 2023 года. Находясь в загородном доме в Московской области, певец почувствовал боль в груди и вызвал «скорую». Сначала его доставили в одну из больниц Красногорска, но вскоре перевезли в ФГБУ «НМИЦ кардиологии» Минздрава России, где провели операцию на сердце — поставили два стента.