Ադրբեջանը եւ Վրաստանը միշտ պաշտպանել են միմյանց ինքնիշխանությունը. Ալիեւ
Ադրբեջանը եւ Վրաստանը միշտ հանդես են եկել միմյանց ինքնիշխանության, տարածքային ամբողջականության, սահմանների անձեռնմխելիության պաշտպանության հայտարարություններով, աջակցել միմյանց համապատասխան միջազգային կազմակերպությունների քվեարկություններում։  Այդ աջակցությունը կշարունակվի նաեւ այսուհետ։ Այս մասին մարտի 16-ին հայտնել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հետ հանդիպումից հետո մամուլի համար արված հայտարարությունում, տեղեկացրել են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները։
Ալիեւի խոսքով՝ Ադրբեջանը եւ Վրաստանն այսօր «համատեղ ջանքերով ոչ միայն ապահովում են իրենց երկրների տնտեսական զագացումը, այլեւ միեւնույն ժամանակ դարձել են կարեւոր երկրներ տարածաշրջանի եւ լայն իմաստով՝ Եվրասիայի համար»։
«Մեր իրականացրած համատեղ ենթակառուցվածքային նախագծերը կարեւոր նշանակություն ունեն շատ երկրների համար։ Այս ուղղությամբ  այսուհետ եւս նախաձեռնվելու են լրացուցիչ քայլեր»,- ասել է Ալիեւը։
Նա ավելացրել է, որ Վրաստանը եւ Ադրբեջանը, «որպես երկու անկախ պետություններ, միշտ լինելու են կողք կողքի»։
«Մեր բարեկամությունը, եղբայրությունը հիմնված են խոր պատմական արմատների վրա։ Դարեր շարունակ մեր ժողովուրդներն ապրել են բարեկամության եւ բարիդրացիության պայմաններում։ Միջպետական հարաբերությունները կառուցված են այս ամուր հիմքի վրա»,- ասել է Ալիեւը։

Алиев: Азербайджан и Грузия всегда поддерживали суверенитет друг друга
Азербайджан и Грузия всегда выступали с заявлениями в поддержку суверенитета, территориальной целостности, неприкосновенности границ друг друга, поддерживали друг друга во время голосования в соответствующих международных организациях. Эта поддержка будет продолжена и впредь. Об этом заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев 16 марта во время заявления для прессы после встречи с премьер-министром Грузии Ираклием Кобахидзе один на один, передают азербайджанские СМИ.
По словам Алиева, Азербайджан и Грузия сегодня «совместными усилиями не только обеспечивают экономическое развитие своих стран, но в то же время стали важными странами для региона и в широком смысле Евразии».
«Реализуемые нами совместные инфраструктурные проекты имеют важное значение для многих стран. В этом направлении и впредь будут предприниматься дополнительные шаги», - заявил Алиев.
Он добавил, что что Грузия и Азербайджан «как два независимых государства всегда рядом друг с другом».
«Наша дружба, братство основаны на глубоких исторических корнях. На протяжении веков наши народы жили в условиях дружбы и добрососедства. Межгосударственные отношения построены на этом прочном фундаменте», - сказал Алиев.