Հայաստանն ու Ադրբեջանը հաստատել են իրենց մասնակցությունը Ալմաթիի բանակցություններին. Ղազախստանի ԱԳՆ
Հայաստանն ու Ադրբեջանը հաստատել են իրենց մասնակցությունը Ղազախստանում ընթացող բանակցություններին, դրանց անցկացման օրը կհայտարարվի լրացուցիչ, երեքշաբթի ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել է Ղազախստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Այբեկ Սմադիյարովը:
՛՛Ադրբեջանի և Հայաստանի ԱԳՆ ղեկավարների բանակցությունները տեղի կունենան Ալմաթիում։ Երկու կողմերն էլ հաստատել են իրենց մասնակցությունը։ Անցկացման ամսաթիվը կտեղեկացվի լրացուցիչ՛՛,-ասել է Սմադիյարովը։
Ղազախստանում երկու երկրների բանակցությունների անցկացման գաղափարն առաջարկել է Հանրապետության նախագահ Կասիմ Ժոմարտ Տոկաևը՝ վերջերս Հայաստան և Ադրբեջան կատարած այցերի ժամանակ:
Երկուշաբթի ավելի վաղ Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Անի Բադալյանը հաստատել էր, որ պայմանավորվածություն կա Ալմաթիում Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Արարատ Միրզոյանի և Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպման վերաբերյալ:

Армения и Азербайджан подтвердили участие в переговорах в Алма-Ате
Армения и Азербайджан подтвердили свое участие в переговорах в Казахстане, дата их проведения будет объявлена дополнительно, сообщил РИА Новости во вторник официальный представитель МИД Казахстана Айбек Смадияров.
"Переговоры глав МИД Азербайджана и Армении состоятся в Алматы. Обе стороны подтвердили свое участие. Дата проведения будет сообщена дополнительно", - сказал Смадияров.
Идею проведения переговоров двух стран в Казахстане предложил президент республики КасымЖомарт Токаев во время недавних визитов в Армению и Азербайджан.
Ранее в понедельник пресс-секретарь армянского МИД Ани Бадалян подтвердила, что есть договоренность о встрече глав МИД Армении и Азербайджана Арарата Мирзояна и Джейхуна Байрамова в Алма-Ате.