Հայաստանի տարածքով Ուկրաինա վարձկանների տեղափոխման մասին լուրերը կեղծ են. Ավտոնոմով
Հայաստանում Ուկրաինայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Դենիս Ավտոնոմովը մամուլի ասուլիսի ժամանակ անդրադարձել է Հայաստանի վերաբերյալ շրջանառվող կեղծ լուրերին:
«Կցանկանայի անդրադառնալ կեղծ լուրերին։ Դրանց թվում են Հայաստանի տարածքով արաբ վարձկանների Ուկրաինա տեղափոխման, Հայաստանի կողմից Ռուսաստանին կործանիչների փոխանցման մասին լուրերը»,- նշել է դիվանագետը։
Նա անդրադարձել է Ուկրաինայի կողմից Ադրբեջանին զենքի մատակարարումներին։ Ավտոնոմովի խոսքով՝ Ուկրաինան Ադրբեջանին զենք չի մատակարարում՝ սկսած 2014 թ.-ից։
Ուկրաինայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարը նշել է, որ իր ունեցած տվյալներով՝ ռազմական գործողությունների մեկնարկից հետո Ուկրաինայի մոտ 2000 քաղաքացի է տեղափոխվել Հայաստան, որոնց ճնշող մեծամասնությունն էթնիկ հայեր են: Ավտոնոմովը նշել է, որ Հայաստան տեղափոխված անձանցից 75-ը փախստականի կարգավիճակ են խնդրել:

Слухи о переброске наемников в Украину через территорию Армении являются ложными: Деннис Автономов
Во время пресс-конференции временный поверенный в делах Украины в Армении Денис Автономов сослался на ложные слухи об Армении.
"Я хотел бы сослаться на ложные новости. Среди них новости о переброске через Армению в Украину арабских наемников, переброске истребителей из Армении в Россию", - сказал дипломат.
Он сослался на поставку оружия Украиной в Азербайджан. По словам Автономова, Украина не поставляла оружие Азербайджану с 2014 года.
Временный поверенный в делах Украины отметил, что, по его информации, с начала боевых действий в Армению переселились около 2000 граждан Украины, подавляющее большинство из которых являются этническими армянами. Автономов отметил, что 75 из переселенных в Армению подали заявление на получение статуса беженца.