ՀՀ ՔԿ-ն հետախուզում է հայտարարել է «Քարաբաղ» ֆուտբոլային ակումբի մամուլի խոսնակի նկատմամբ
Ադրբեջանի Հանրապետության քաղաքացի, ազգությամբ ադրբեջանցի, «Քարաբաղ» ֆուտբոլային ակումբի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատուն ներգրավվել է որպես մեղադրյալ. նրա նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում:
ՀՀ քննչական կոմիտեի քրեագիտական վարչությունում շարունակվում է Արցախի Հանրապետության շփման գծի ողջ երկայնքով Ադրբեջանի Հանրապետության ռազմաքաղաքական ղեկավարության կողմից սանձազերծված և վարվող ագրեսիվ պատերազմի, միջազգային ահաբեկչության, զինված ընդհարումների ժամանակ միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերի լուրջ խախտումներ համարվող արարքներ կատարելու, զինված ընդհարման ժամանակ հանցավոր հրաման արձակելու, վարձկանության դեպքերով հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը, որի շրջանակներում ՀՀ քննչական կոմիտեի և ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության քննչական դեպարտամենտի ծառայողներից բաղկացած քննչական խմբի կողմից իրականացվում են մեծածավալ քննչական և այլ դատավարական գործողություններ:
Սույն թվականի նոյեմբերի 26-ին որոշում է կայացվել՝ Ադրբեջանի Հանրապետության քաղաքացի, ազգությամբ ադրբեջանցի, «Քարաբաղ» ֆուտբոլային ակումբի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Նուրլան Իբրահիմովին ազգային և ռասայական թշնամանք հարուցելու (ՀՀ քրեական օրենսգրքի 226-րդ հոդված), ուղղակի և հրապարակային ցեղասպանություն հրահրելու (ՀՀ քրեական օրենսգրքի 393.1-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետ), ցեղասպանությունը և խաղաղության ու մարդկության անվտանգության դեմ ուղղված մյուս հանցագործություններն արդարացնելու և դրանց հավանություն տալու (ՀՀ քրեական օրենսգրքի 373.1-րդ հոդված) համար որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին:
Մեղադրյալ Նուրլան Իբրահիմովի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում և նույն օրը միջնորդություն է ներկայացվել Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարան՝ վերջինիս նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց կիրառելու վերաբերյալ:

Пресс - секретарь азербайджанского футбольного клуба "Карабах"объявлен в розыск: СК
В уголовно-научном управлении Следственного комитета РА продолжается предварительное следствие по уголовному делу в связи с развязанной военно-политическим руководством Азербайджанской Республики по всему периметру линии соприкосновения Вооруженных Сил Республики Арцах агрессивной войной, совершением действий, считающихся серьезными нарушениями норм международного гуманитарного права во время вооруженного конфликта, изданием преступного приказа во время войны, наемничеством, в рамках которого следственная группа, состоящая из служащих Следственного комитета РА и следственного департамента Службы национальной безопасности РА, осуществляет крупномасштабные следственные и другие процессуальные действия.
26 ноября этого года было принято решение о возбуждении дела в отношении гражданина Азербайджанской Республики, ответственного по связям с прессой и общественностью футбольного клуба «Карабах» Нурлана Ибрагимова по признакам национальной и расовой вражды (статья 226 УК РА разжигание геноцидальных действий, оправдание и одобрение геноцида и других преступлений против мира и безопасности человечества - статья 373.1 Уголовного кодекса РА). Обвиняемый Нурлан Ибрагимов объявлен в розыск. В тот же день было представлено ходатайство в суд первой инстанции общей юрисдикции города Еревана о применении в отношении последнего ареста в качестве меры пресечения.