Քիչ առաջ Եվրոպական դատարանը բավարարեց Հայաստանի ներկայացրած պահանջը և միջանկյալ միջոցներ կիրառեց Ադրբեջանի նկատմամբ
Քիչ առաջ Եվրոպական դատարանը բավարարեց Հայաստանի ներկայացրած պահանջը և միջանկյալ միջոցներ կիրառեց Ադրբեջանի նկատմամբ:
Այս մասին հայտնել է Միջազգային իրավական հարցերով ՀՀ ներկայացուցիչը։
Մանրամասներ կներկայացվեն քիչ ավելի ուշ։
Հայաստանը դիմել էր Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան (ՄԻԵԴ)՝ պահանջելով կիրառել միջանկյալ միջոցներ Ադրբեջանի նկատմամբ և պարտավորեցնել վերջինիս ապաշրջափակել Լաչինի միջանցքը:
Հիշեցնենք, որ արդեն 10 օր է ինչ փակ է Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը` Լաչինի միջանցքը: Արցախը հայտնվել է շրջափակման մեջ եւ կանգնած է հումանիտար աղետի առաջ:

Только что Европейский суд удовлетворил представленное Арменией требование и применил промежуточные меры в отношении Азербайджана
Только что Европейский суд удовлетворил представленное Арменией требование и применил промежуточные меры в отношении Азербайджана․ Об этом сообщил представитель Армении по международным правовым вопросам.
Подробности будут представлены чуть позже.
Армения обратилась в Европейский суд по правам человека (ЕСПЧ) с требованием применить промежуточные меры в отношении Азербайджана и обязать его разблокировать Лачинский коридор․