Պարույր Հովհաննիսյանն ու Իգոր Խովաևը քննարկել են ԼՂ-ում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամը
Օգոստոսի 31-ին ԱԳ նախարարի պարտականությունները կատարող Պարույր Հովհաննիսյանը ընդունել է Հայաստանում գտնվող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ՌԴ համանախագահ, Հայաստանի և Ադրբեջանի հարաբերությունների կարգավորման հարցով ՌԴ հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաևին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամը և դրա հաղթահարմանն ուղղված գործադրվող ջանքերը։
Տարածաշրջանում կայունության հաստատման տեսանկյունից վերահաստատվել է 2020թ․ նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության դրույթներին հավատարիմ մնալու անհրաժեշտությունը և Լաչինի միջանցքի վերագործարկումը։

Исполняющий обязанности министра иностранных дел Паруйр Оганисян принял Игоря Ховаева
31 августа исполняющий обязанности министра иностранных дел Паруйр Оганнисян принял находящегося в Армении сопредседателя Минской группы ОБСЕ от России, специального представителя министра иностранных дел РФ по вопросам содействия нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном Игоря Ховаева.
В ходе встречи был обсужден гуманитарный кризис, возникший в Нагорном Карабахе, а также усилия, направленные на его преодоление.
С точки зрения установления стабильности в регионе была вновь подтверждена необходимость приверженности положениям Трехстороннего заявления от 9 ноября 2020г. и возобновления функционирования Лачинского коридора.