Պետք է Հայաստանը  մաքրե՛լ Նիկոլ Փաշինյանից․ Խաչիկ Ասրյան
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության նախագահ Խաչիկ Ասրյանը առաջարկում է հեռացնել Նիկոլ Փաշինյանին։ Նա հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է
«Թուրքահպատակ Փաշինյան Նիկոլի կողմից 2018 թվականի մայիսին Հայաստանում իրականացված իշխանազավթումից մեկ ամիս անց՝ Հայաստանում առաջինը հիմնադրված «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցությունն իր հիմնադիր համագումարում հստակ և բարձրաձայն հայտարարեց, որ դեմ է Հայաստանն ու Հայ ազգը կործանման տանող այլասերված իշխանությանը:
2020 թվականի սեպտեմբերի 19-ին «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցությունն առաջինն էր, որ Ազատության հրապարակում հանրահավաք կազմակերպեց՝ «Հեռացնե՛նք Նիկոլին, փրկե՛նք Հայաստանը» կարգախոսով: Մեր հետագա գործողություններն, անշուշտ, ուղղված էին լինելու այդ նպատակի շուտափույթ իրականացմանը, եթե չլիներ ադրբեջանաթուրքական 44-օրյա պատերազմն՝ Արցախի և Հայաստանի դեմ: «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության «Հայոց Արծիվներ» կամավորական ջոկատն, իմ գլխավորությամբ, պատերազմի սկսվելու հենց հաջորդ օրը մեկնեց Արցախ՝ ռազմաճակատ, և ուղիղ մեկ ամիս կյանքի գնով պաշտպանեց Արցախի Մարտունու շրջանի առաջնագիծը:
Պատերազմի ավարտից հետո՝ մեր կուսակցության առաքելությունը շարունակում է մնալ նույնը. Հայաստանն ազատել թուրքահպատակ ու ազգակործան հողատու Փաշինյան Նիկոլից և Հայաստանը տանել զարգացման ու հզորացման ճանապարհով՝ կառուցելով Ռազմական և Սոցիալական Հայաստան:
Մենք համաձայն ենք Հայաստանում Ազգային Ժողովի արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու այս վարչախմբի նախաձեռնությանը, համարելով, որ Ազգային Ժողովի արտահերթ ընտրությունները Հայաստանն այս թուրիմացություն խմբակից ազատելու լեգիտիմ և անցնցում ճանապարհներից մեկն է: Սակայն, անպարտելի դրոշակ ունեցող Սյունիքի վերջին իրադարձությունները ցույց են տալիս, որ, Փաշինյան Նիկոլը, գործի դնելով Հայաստանի իրավապահ մարմինների ներուժը, նպատակ ունի Հայաստանում հաստատել բռնապետության և պետական տեռորի ռեժիմ՝ հասարակությանը պահելով վախի ու սարսափի մթնոլորտում:
Հայաստանի իրավապահ մարմիններին կո՛չ ենք անում չենթարկվել և չկատարել Հայաստանը Թուրքիայի և Ադրբեջանի օգնությամբ կործանող Փաշինյան Նիկոլի ապօրինի հրամանները` միշտ պաշտպանելով Հայաստանի քաղաքացիների սահմանադրական իրավունքները:
Հասկանալով, որ այլևս չի կարողանում մանիպուլացնել հասարակությանը և ամեն տեղ արժանանում է հայ մարդկանց հայհոյանքներին ու հայ մայրերի անեծքին, Փաշինյան Նիկոլը կարող է ընդհանրապես հրաժարվել Ազգային Ժողովի արտահերթ ընտրություններ կազմակերպելու մտադրությունից:
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցությունը խստորեն դատապարտո՛ւմ է Հայաստանում իշխանության կողմից պետական տեռորի ու ահաբեկման մթնոլորտ հաստատելու ցանկացած փորձ, և հայտարարո՛ւմ, որ շարունակում է հավատարիմ մնալ Ազգային Ժողովի արտահերթ ընտրությունների միջոցով Հայաստանը թուրքահպատակ Փաշինյան Նիկոլից մաքրելու իր որոշմանը:
Միաժամանակ հայտարարո՛ւմ ենք, որ, Փաշինյան Նիկոլի կողմից Ազգային Ժողովի արտահերթ ընտրությունների հնարավոր չեղարկման դեպքում, ամեն օր՝ 24-ժամա ռեժիմով, Հայաստանի համայնքների, ինչպես նաև Երևանի հրապարակներում շարունակելու ենք մեր կողմից սկսված համաժողովրդական պայքարը՝ «Հեռացնե՛նք Նիկոլին, փրկե՛նք Հայաստանը» կարգախոսով, և, միանշանակ, ավարտին ենք հասցնելու Հայաստանն իր իսկական տիրոջը՝ Հայ ժողովրդին վերադարձնելու՝ ԱՍՏԾՈ կողմից մեզ տրված առաքելությունը»։

Нужно очистить Армению от Никола Пашиняна: Хачик Асрян
Председатель партии «Армянские Oрлы. Единая Армения» Хачик Асрян предлагает отстранить Никола Пашиняна. Он распространил заявление, в котором говорится:
«В мае 2018 года, в Армении через месяц после захвата государственной власти турецкоподданным Николом Пашиняном, «Армянские Орлы. Единая Армения», на своем учредительном съезде четко и громко заявила, что она против извращенного правительства, которое ведет Армению и Армянский народ к гибели.
19 сентября 2020 года партия «Армянские орлы. Единая Армения» первой провела митинг на площади Свободы под лозунгом «Отстраним Никола, спасем Армению». Наши дальнейшие действия, конечно, были бы направлены на скорейшее достижение этой цели, если бы не 44-дневная азербайджано-турецкая война против Арцаха и Армении. На следующий день после начала войны добровольческий отряд «Армянские Орлы» под моим командованием отправился на фронт в Арцах, и ровно один месяц, ценою жизни защитил передовую линию в Мартунинском районе Арцаха.
После окончания войны миссия нашей партии продолжала оставаться прежней: освободить Армению от турецкоподанного и губителя нации, отдавшего наши земли, Никола Пашиняна, и повести Армению по пути развития и укрепления, построив Военно-Социальную Армению.
Мы согласны с инициативой этого режима о проведении внеочередных выборов в Национальное Собрание Армении, считая, что внеочередные выборы в Национальное Собрание являются одним из законных и способов без сотрясений избавить Армению от этой группы-недоразумения. Однако недавние события в Сюнике, показывают, что Никол Пашинян, используя потенциал правоохранительных органов Армении, стремится установить в Армении режим диктатуры и государственного террора, удерживая общество в атмосфере страха и ужаса.
Призываем правоохранительные органы не подчиняться и не выполнять неправомерные приказы Никола Пашиняна, разрушающего Армению с помощью Турции и Азербайджана, постоянно защищая конституционные права граждан Армении.
Понимая, что он больше не может манипулировать обществом, он заслуживает ругани армянского народа повсюду и проклятия армянских матерей, Никол Пашинян может вообще отказаться от намерения организации внеочередных выборов в Национальное Собрание.
Партия «Армянские Орлы. Единая Армения» решительно осуждает любые попытки правительства создать атмосферу государственного террора и запугивания в Армении и заявляет, что по-прежнему привержена своему решению освободить Армению от турецкоподанного Никола Пашиняна путем внеочередных выборов в Национальное Собрание.
В то же время мы заявляем, что в случае отмены Николом Пашиняном досрочных выборов в Национальное Собрание, мы продолжим общенациональную борьбу, в 24 часовом режиме в сутки, на площадях общин Армении, а также Еревана под лозунгом: «Отстраним Никола, спасем Армению!» и, однозначно, доведем до конца, данную нам БОГОМ миссию по возвращению Армении ее законному хозяину - армянскому народу!».