ԵԱՏՄ երկրների առաջնորդները պայմանավորվել են հոբելյանական գագաթնաժողովն անցկացնել Մոսկվայում
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ ԵԱՏՄ առաջնորդները պայմանավորվել են կազմակերպության հոբելյանական գագաթնաժողովն անցկացնել 2024 թվականին Մոսկվայում։ Այդ մասին տեղեկացնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
«Ինչպես մեկ անգամ չէ, որ նշել ենք, հաջորդ տարի լրանում է ԵԱՏՄ-ի հիմնարար պայմանագրի կնքման 10-ամյակը, և մենք այժմ նեղ ձևաչափով պայմանավորվել ենք հոբելյանական միջոցառմանը նվիրված գագաթնաժողովը 2024 թվականի մայիսին անցկացնել Մոսկվայում»,- ասել է Պուտինը Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստի ժամանակ։
Նրա խոսքով՝ այդ գագաթնաժողովը սերտ և համատեղ աշխատանքի նոր տասնամյակ կբացի ինտեգրացիայի խորացման և ԵԱՏՄ երկրների քաղաքացիների բարեկեցության ու կյանքի որակի բարելավման համար:

Лидеры ЕАЭС договорились провести юбилейный саммит в Москве
Президент России Владимир Путин сообщил, что лидеры ЕАЭС договорились провести юбилейный саммит организации в Москве в 2024 году.
"Как мы уже не раз отмечали, в будущем году исполняется 10 лет заключению основополагающего договора в ЕАЭС, и мы сейчас в узком составе договорились, что учитывая, что это юбилейное мероприятие, все согласились с моим предложением провести в мае 2024 года саммит, посвященный этому юбилею, в Москве", - сказал Путин в ходе расширенного заседания Высшего
Евразийского экономического совета.
По его словам, этот саммит "откроет новое десятилетие тесной совместной работы по углублению интеграции, повышению благосостояния и качества жизни граждан наших стран".