Ադրբեջանական քարոզչամեքենան շարունակում է սուտ ու մանիպուլյացիա տարածել Իվանյան-Ակնա ողբերգության շուրջ. Բեգլարյան
Ադրբեջանական քարոզչամեքենան շարունակում է սուտ ու մանիպուլյացիա տարածել Իվանյան-Ակնա (Խոջալու-Աղդամ) ողբերգության շուրջ, որպեսզի այն օգտագործի իր ներքին/արտաքին մանիպուլյացիաների համար: Այս մասին իր տելեգրամյան ալիքում հայտնել է Արցախի նախկին պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը:
՛՛Երկու կողմերի բոլոր իրադարձությունների/պահանջների օբյեկտիվ հետաքննության համար անհրաժեշտ է ճշմարտության միջազգային հանձնաժողով կամ նույնիսկ տրիբունալ՛՛,-նշել է նա:

Азербайджанская пропагандистская машина продолжает распространять ложь и манипуляции вокруг трагедии Иванян-Акна: Бегларян
Азербайджанская пропагандистская машина продолжает распространять ложь и манипуляции вокруг трагедии Иванян-Акна (Ходжалы-Агдам), чтобы использовать это для своих внутренних/внешних манипуляциях. Об этом в своем телеграм канале написал бывший государственный министр Арцаха Артак Бегларян.
''Для объективного расследования всех событий/претензий с обеих сторон необходима международная комиссия по установлению истины или даже трибунал'',-отметил он.