Զելենսկին կդառնա Ուկրաինայի վերջին նախագահը. Կրեմլն արձագանքել է Ժիրինովսկու «մարգարեությանը»
Կրեմլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հրաժարվել է մեկնաբանել Ռուսաստանի լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության նախկին ղեկավար Վլադիմիր Ժիրինովսկու «մարգարեությունը» Ուկրաինայի փլուզման վերաբերյալ։
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի մամուլի քարտուղարի խոսքով՝ նախ պետք է սպասել, որ մարգարեությունը կա՛մ կատարվի, կա՛մ ոչ:
Լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության հանգուցյալ առաջնորդը հայտարարել էր, որ Վլադիմիր Զելենսկին կդառնա Ուկրաինայի վերջին նախագահը։
«Մենք նման իրավասություններ չունենք՝ մեկնաբանելու մարգարեությունները։ Մենք առաջարկում ենք սպասել, որ դրանք կա՛մ կատարվեն, կա՛մ չկատարվեն»,- ասել է Պեսկովը։
Հիշեցնենք, որ Ժիրինովսկին  մահից առաջ հայտարարել էր, որ Ռուսաստանն Ուկրաինայում հատուկ ռազմական գործողություն է իրագործելու։
Բացի այդ, մեկ տարի առաջ Վլադիմիր Ժիրինովսկին կանխատեսել էր հատուկ գործողության մեկնարկի ժամկետը՝ նշելով փետրվարի 22-ի առավոտը։ Նշենք, որ գործողությունը մեկնարկել է փետրվարի 24-ին:

Кремль отреагировал на пророчество Жириновского о судьбе Украины
Официальный представитель Кремля Дмитрий Песков отказался комментировать пророчество Владимира Жириновского о распаде Украины. По мнению пресс-секретаря президента России, сначала нужно дождаться их или выполнения, или не выполнения, передает ТАСС в пятницу, 27 мая.
Ушедший из жизни лидер ЛДПР заявлял, что что Владимир Зеленский станет последним президентом Украины.
«Мы не обладаем такими компетенциями — комментировать пророчества. Предлагаем дождаться их или выполнения, или невыполнения», — заявил Песков.
Жириновский узнал о начале специальной военной операции России на Украине перед своей смертью. Заместитель руководителя фракции ЛДПР в Госдуме Василий Власов также напомнил, что год назад Владимир Жириновский предсказал начало спецоперации, назвав предполагаемой датой утро 22 февраля.
Ранее сообщалось, что в пятницу, 27 мая, ЛДПР проводит внеочередной XXXIV съезд, главным событием которого станет избрание нового председателя впервые за 32 года.