Սերբիայում պայթուցիկ նյութերի արտադրամասում պայթյուն է տեղի ունեցել, կան զոհեր
Սերբիայում պայթյուն է տեղի ունեցել Կրուսևաց քաղաքի Traial գործարանում, ինչի հետևանքով մեկ մարդ զոհվել է, չորսը՝ վիրավորվել, հայտնում է RTS-ը։
Պայթյունը տեղի է ունեցել հունվարի 16-ի առավոտյան ժամը մոտ 9-ին արտադրամասերից մեկում՝ արտադրական գործընթացի ժամանակ։ Ներքին գործերի նախարարությունը հայտնել է, որ մեկ մարդ զոհվել է, չորսը վնասվածքներով հոսպիտալացվել են։ Պայթյունից հետո բռնկված հրդեհը տեղայնացվել է։
Տեղի բնակիչները խոսում են շատ ուժեղ պայթյունի մասին, որը ցնցել է պատուհաններն ու դռները։
Այնուհետև Կրուսևացի հիվանդանոցի տնօրենը լրատվամիջոցներին հայտնել է, որ հոսպիտալացվածներից մեկը ծանր վիճակում է։ Դեռևս հայտնի չէ՝ նրանք աշխատակիցներ են եղել, թե պայթյունի պահին պատահաբար են հայտնվել գործարանի մոտ։

В Сербии произошел взрыв на заводе по производству взрывчатки, есть погибшие
В Сербии произошел взрыв на заводе «Траял»  в городе Крушевац, в результате которого один человек погиб и четверо пострадали, сообщает РТС.
Взрыв произошел около 9 часов утра 16 января в одном из цехов во время производственного процесса. В МВД сообщили, что один человек погиб и четверо госпитализированы с ранениями. Пожар, начавшийся после взрыва, локализовали.
Местные жители говорят об очень сильной детонации, от которой тряслись окна и двери.
Впоследствии директор больницы в Крушеваце сообщила СМИ, что один человек из госпитализированных – в тяжелом состоянии. Пока неизвестно, были ли они сотрудниками или случайно оказались рядом с территорией завода на момент взрыва.