Վճռական «ոչ» միջազգային ահաբեկչությանը և Ռուսաստանը ապակայունացնելու փորձերին․ «Ինտեգրացիա և զարգացում» և Հայաստանի Եվրասիական փորձագիտական ակումբի
«Ինտեգրացիա և զարգացում» հետազոտական վերլուծական հասարակական կազմակերպության ակտիվիստները և Հայաստանի Եվրասիական փորձագիտական ակումբի անդամները խորին ցավակցություն են հայտնում Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքական ղեկավարությանը և ժողովրդին մերձմոսկովյան «Կրոկուս Սիթի Հոլում» տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողության առիթով, որը հանգեցրել է զգալի մարդկային զոհերի:
Հայաստանի գիտափորձագիտական հանրության ներկայացուցիչները վճռականորեն դատապարտում են Ռուսաստանը ապակայունացնելու այդ նողկալի փորձը:
Նրանք համոզված են, որ այդ անմարդկային հանցագործության մեղավորները կպատժվեն իսկ եղբայրական Ռուսաստանի ժողովուրդը այդ փորձությունից դուրս կգա էլ ավելի համախմբված և ուժեղացած:

Решительное «нет» международному терроризму и попыткам дестабилизировать Россию: «Интеграция и развитие» и Евразийский экспертный клуб
Активисты Исследовательско-аналитической общественной организации «Интеграция и развитие» и члены Евразийского экспертного клуба Армении выражают глубокое соболезнование политическому руководстсву и народу Российской Федерации по случаю террористического акта в подмосковном «Крокус Сити Холле», повлекшим за собой значительные человеческие жертвы.
Представители армянского научно-экспертного сообщества решительно осуждают эту гнусную попытку дестабилизировать Россию.
Они выражают уверенность, что виновники бесчеловечного преступления будут наказаны, а народ братской России выйдет из этого испытания еще более сплоченным и сильным.