ՄԱԿ-ում Հայաստանը դեմ է քվեարկել հակառուսական բանաձևին
ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովն ընդունել է «Ղրիմի Ինքնավար Հանրապետության, Սևաստոպոլի, Սև և Ազովի ծովերի ջրային տարածքներում ռազմականացման խնդրի վերաբերյալ» բանաձև, որով դատապարտել է Ռուսաստանի Դաշնության կողմից Ղրիմի ու Սևաստոպոլի շրջափակումը: Այս մասին հայտնում է BBC գործակալությունը:
Նշյալ տարածքներից զինուժն անհապաղ դուրս բերելու կոչով բանաձևին կողմ է քվեարկել 63 երկիր, դեմ՝ 19-ը, այդ թվում՝ Հայաստանը: Մինչդեռ 66 երկիր ձեռնպահ է մնացել, իսկ 45-ը չի մասնակցել քվեարկությանը:
Հայաստանից բացի՝ բանաձևին դեմ են քվեարկել Բելառուսը, Չինաստանը, Հյուսիսային Կորեան, Իրանը, Ղրղզստանը, Սերբիան, Վենեսուելան, Սիրիան և այլ պետություններ:

В ООН Армения проголосовала против антироссийской резолюции
На Генассамблее ООН Армения проголосовала против резолюции «О проблеме милитаризации на водных территориях Автономной Республики Крым, Севастополя, Черного и Азовского морей», осуждающей «блокаду» Крыма и Севастополя Российской Федерацией.
За резолюцию с призывом немедленно вывести вооруженные силы из указанных территорий проголосовали 63 страны, против - 19, в том числе Армения.
Кроме Армении, против резолюции проголосовали Белоруссия, Китай, Северная Корея, Иран, Киргизия, Сербия, Венесуэла, Сирия и другие государства.