Իսրայելը հայտնել է  «Ուրվական» էլիտար ստորաբաժանման հրամանատարի զոհվելու մասին
«Ուրվական» անունով հայտնի էլիտար ստորաբաժանման ղեկավար, գնդապետ Ռոյ Լևին երեկ զոհվել է պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ խմբավորման զինյալների հետ հարավային Ռեյմ համայնքում մարտերի ժամանակ, հայտնում է Times of Israel-ը։
«Նա խիզախորեն ղեկավարում էր իր թիմը՝   Ռեյմ կիբուցում առաջինը մտնելով  կռվի մեջ, որպեսզի  փրկի քաղաքացիներին, որոնք պաշարված էին իրենց տներում», - ասվում է Իսրայելի պաշտպանության բանակի  հայտարարության մեջ:
Իսրայելի պաշտպանության բանակի տվյալներով, փոխհրաձգության ժամանակ սպանվել է մոտ 10 պաղեստինցի զինյալ։ Ավելի ուշ Իսրայելի պաշտպանության բանակը հրապարակեց ևս 17 զինվորականների անուններ, որոնք զոհվել էին երկրի հարավում տեղի ունեցող մարտերում:

Израиль сообщил о гибели командира элитного подразделения при столкновении с боевиками ХАМАС
лава элитного подразделения, также известного как подразделение «Призрак», полковник Рой Леви погиб вчера, во время сражения с боевиками палестинской группировки ХАМАС в южной общине Реим, сообщает Times of Israel.
«Он храбро руководил своей командой, вступил в бой первым в кибуце Реим, чтобы спасти граждан, которые были осаждены в своих домах», - говорится в заявлении Армии обороны Израиля (ЦАХАЛ).
По данным ЦАХАЛ, в ходе перестрелки погибли около 10 палестинских боевиков. Позже ЦАХАЛ обнародовал имена еще 17 военных, погибших в боях на юге страны.