Իսրայելի պաշտպանության բանակը շարունակում է ոչնչացնել ՀԱՄԱՍ-ի թունելները
Իսրայելի պաշտպանության բանակը շարունակում է ոչնչացնել ՀԱՄԱՍ-ի թունելները։ Այս մասին ասվում է Իսրայելական բանակի X սոցիալական ցանցի էջում տեղադրված հաղորդագրության մեջ։
«Մինչ ՀԱՄԱՍ-ը խոչընդոտում է քաղաքացիական անձանց  տեղափոխմանը  Գազայի հարավի անվտանգ տարածք, ՀԱՄԱՍ-ը թաքնվում է ահաբեկիչների թունելների բարդ ցանցում: Իսրայելի պաշտպանության բանակը Գազայի հյուսիսում գործողությունների ժամանակ հայտնաբերել է [թունելներ]» մուտքի բազմաթիվ կետեր,- ասվում է տեքստում։
Ըստ իսրայելական լրատվամիջոցների,   ինժեներական զորքերը լայնածավալ գործողություն են սկսել Գազայի հատվածում ՀԱՄԱՍ-ի թունելների ոչնչացման ուղղությամբ և արդեն պայթեցրել են դրանցից ավելի քան հարյուրը։

Войска Армии обороны Израиля продолжают уничтожать тоннели ХАМАС
Войска Армии обороны Израиля продолжают уничтожать тоннели ХАМАС. Об этом говорится в сообщении, размещенном на странице армии Израиля в социальной сети X.
«В то время как ХАМАС препятствует перемещению гражданских лиц в безопасное место на юге Газы, ХАМАС скрывается в сложной сети террористических тоннелей. Войска Армии обороны Израиля обнаружили множество точек доступа [в тоннели] в ходе оперативной деятельности на севере Газы», - указывается в тексте.
По данным израильских СМИ, инженерные войска начали широкомасштабную операцию по уничтожению тоннелей ХАМАС в секторе Газа и уже взорвали более сотни из них.