Իսրայելի Բեն Գուրիոն միջազգային օդանավակայանն անցել է ցուցարարների վերահսկողության տակ
Իսրայելի Բեն Գուրիոն միջազգային օդանավակայանն անցել է ցուցարարների վերահսկողության տակ, հայտնում են տեղի աղբյուրները:
Իսրայելը լիովին կանգ է առել. երկիրը կանխամտածված կաթվածահար է եղել և հայտնի չէ, թե երբ դուրս կգա այդ վիճակից:
Նշենք, որ Իսրայելում զանգվածային գործադուլներ են, որոնք սկսվել են դատական բարեփոխումների օրինագծի, ինչպես նաև երկրի պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտին աշխատանքից հեռացնելու դեմ: Վերջինս կառավարությանը կոչ էր արել կասեցնել դատական բարեփոխումների նախագիծը:
Բողոքի ալիք բարձրացրած օրինագիծը նախատեսում է գերագույն դատարանի լիազորությունների սահմանափակում և դատավորների ընտրության վերահսկողության տրամադրում իշխանության գործադիր ճյուղին:

Израильский международный аэропорт Бен-Гурион перешел под контроль протестующих
Израильский международный аэропорт Бен-Гурион перешел под контроль протестующих, сообщают местные источники.
Израиль полностью остановлен: страна предумышленно парализована и неизвестно когда выйдет из этого состояния.
Отметим, что в Израиле начались массовые забастовки против законопроекта о судебной реформе, а также увольнения министра обороны страны Йоава Галанта.
Поднявший волну протеста законопроект предусматривает ограничение полномочий Верховного суда и предоставление контроля над избранием судей исполнительной ветви власти.