ՑԱԽԱԼ-ը հայտարարել է մեկ գիշերվա ընթացքում ավելի քան 400 թիրախ խոցելու մասին
Իսրայելի բանակը՝ ՑԱԽԱԼ-ը, հայտարարել է, որ մեկ գիշերվա ընթացքում խոցել է ավելի քան 400 թիրախ, այդ թվում ՝ Հան Յունիս հարավային շրջանում, որտեղից վերջին մեկ ամսվա ընթացքում տարհանվել են տասնյակ հազարավոր խաղաղ բնակիչներ:
Ըստ իսրայելական զինված ուժերի հայտարարության՝ այնտեղ մեկ գիշերվա ընթացքում իրականացվել է "լայնամասշտաբ հարձակում", որը խոցել է ավելի քան 50 թիրախ ։ Ռազմածովային ուժերը նույնպես հարձակվել են տարածքի վրա ՝ օգտագործելով, ըստ նրանց, "բարձր ճշգրտության զենք", որն ուղղված է պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ խմբավորման հետ կապված դիրքերին:
Իսրայելը կոչ է արել բնակչությանը տարհանվել Խան-Յունիսից ՝ ռազմական գործողությունների ընդլայնման պատճառով: Նա խորհուրդ տվեց քաղաքացիական անձանց շարժվել դեպի հարավ ՝ դեպի Ռաֆահ, Եգիպտոսի հետ սահմանի մոտ։

Израильская армия заявила, что поразила за ночь более 400 целей
Израильская армия (ЦАХАЛ) заявила, что за ночь она поразила более 400 целей, в том числе в южном районе Хан-Юнис, откуда за последний месяц эвакуировались десятки тысяч мирных жителей.
Там, согласно заявлению израильских ВС, за ночь была проведена «крупномасштабная атака», поразившая более 50 целей. Военно-морские силы также атаковали этот район, используя, по их словам, «высокоточное оружие», нацеленное на посты, связанные с палестинской группировкой ХАМАС.
Израиль призвал население эвакуироваться из Хан-Юниса в связи с расширением военных операций. Он посоветовал гражданским лицам двигаться на юг, в сторону Рафаха, недалеко от границы с Египтом.