Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի նախագահ Յաել Բրաուն-Պիվեն կայցելի Հայաստան
Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի նախագահ Յաել Բրոն-Պիվեն պատրաստվում է հաջորդ շաբաթ այցելել Հայաստան: Այս մասին նա հայտարարել է Twitter-ում։
«Սուրբծննդյան տոների այս շրջանում իմ մտքերը բոլոր հայերի հետ են, որոնց ես ուղարկում եմ հույսի և խաղաղության իմ մաղթանքները։ Հաջորդ շաբաթ ես կմեկնեմ Հայաստան՝ Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի աջակցությունը վերահաստատելու նպատակով»,-գրել է Յաել Բրոն-Պիվեն:
Նրա գլխավորած պատվիրակության կազմում են լինելու սոցիալիստական կուսակցության խմբակցության ղեկավար Վալերի Ռաբոն, Ֆրանսիայի ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Ժան-Լուի Բուրլանժը, ԱԺ պատգամավոր, Ֆրանսիա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամության խմբի ղեկավար Լոուրենս Պետելը, Ֆրանսիայի ԱԺ պատգամավոր Աննա Գենետեն:

Председатель Национального собрания Франции анонсировала свой визит в Армению
Председатель Национального собрания Франции Яэль Браун-Пиве сообщила о своем предстоящем визите в Армению во главе парламентской делегации.
«В этот период рождественских праздников мои мысли обращаются ко всем армянам, которым я посылаю свои пожелания надежды и мира», — написала она в Twitter.
Браун-Пиве сообщила, что на следующей неделе посетит Армению, чтобы еще раз заявить о поддержке со стороны Национального собрания Франции. В состав делегации войдут также глава фракции Социалистической партии Валери Рабо, глава комиссии НС Франции по иностранным делам Жан-Луи Бурланж, депутат НС, глава парламентской группы дружбы Франция-Армения Лоуренс Петель, депутат НС Анна Генете.