Բրիտանացի պատգամավորը երկրի կառավարությանը կոչ է արել ճնշում գործադրել Լաչինի միջանցքի արգելափակմանը վերջ դնելու համար
Բրիտանացի պատգամավոր Սթիվեն Դաութին Մեծ Բրիտանիայի կառավարությանը կոչ է արել քայլեր ձեռնարկել Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված իրավիճակի լուծման համար: Այս մասին հաղորդում է պատգամավորի թվիթերյան գրառումը:
«Լաչինի միջանցքի շարունակվող արգելափակումը պետք է դադարեցվի հումանիտար աղետը կանխելու համար: Մենք կոչ ենք անում Մեծ Բրիտանիայի կառավարությանը՝ անհապաղ ճնշում գործադրել արգելափակմանը վերջ դնելու համար», - գրել է նա:

Британский депутат призвал правительство страны оказать давление, чтобы снять блокаду Лачинского коридора
Британский депутат Стивен Даути призвал правительство Великобритании предпринять шаги для урегулирования ситуации вокруг Лачинского коридора.
«Продолжающаяся блокада Лачинского коридора должна быть прекращена, чтобы предотвратить гуманитарную катастрофу. Мы призываем правительство Великобритании действовать немедленно, чтобы положить конец блокаде», — написал он.
С 12 декабря Азербайджан закрыл единственную дорогу, соединяющую Арцах с Арменией и миром, Лачинский коридор, сославшись на ложные экологические причины.