Աշխարհը չափազանց մեծ է, որպեսզի Վաշինգտոնն ու Բրյուսելը կարողանան մեզ մեկուսացնել․ Դմիտրի Պեսկով
Աշխարհը չափազանց մեծ է, որպեսզի Վաշինգտոնն ու Բրյուսելը կարողանան մեզ մեկուսացնել։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է Ria.ru-ն։
"ԱՄՆ-ի հետ պահպանվում են երկխոսության որոշակի ուղիներ։ Իհարկե, կա հարաբերությունների մերժում, տնտեսական հարաբերությունների կրճատում, տնտեսության մեջ մի շարք պետությունների կողմից տարբեր սահմանափակիչ միջոցների կիրառում՝ եվրոպական երկրներ, ԱՄՆ, Կանադա, Ճապոնիա, բայց դա չի նշանակում Ռուսաստանի մեկուսացում", — ասել է Պեսկովը։
Ռուսաստանը խոշորագույն երկիր է, որպեսզի ինչ-որ մեկը կարողանա ազատվել դրանից, հավելել է Կրեմլի ներկայացուցիչը:

Мир слишком большой, чтобы Вашингтон и Брюссель могли нас изолировать։ Дмитрий Песков
Мир слишком большой, чтобы Вашингтон и Брюссель могли нас изолировать, заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
"С США сохраняются определенные каналы диалога. Безусловно, есть отказ от отношений, свертывание экономических отношений, введение различных ограничительных мер в экономике со стороны целого ряда государств: европейские страны, США, Канада, Япония, ряд других стран, но это не означает изоляцию России", — сказал он журналистам.
Россия крупнейшая страна, чтобы кому-то было под силу абстрагироваться от нее, добавил представитель Кремля.