Սեպտեմբերի 13-ի ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով ՀՀ-ն ունի 224 զոհ, 3 անհետ կորած
2022թ. սեպտեմբերի 13-ի ադրբեջանական ռազմական ագրեսիայի ընթացքում հայաստանյան կողմը 224 զոհ է ունեցել։ Այս մասին InfoPort.am-ին հայտնել է ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը։
Աբրահամյանի փոխանցմամբ՝ մարմինների նույնականացման գործընթացն ամբողջությամբ ավարտվել է, 3 զինծառայող համարվում է անհետ կորած։
Ինչ վերաբերում է, թե քանի՞ հայ զինծառայող է սեպտեմբերյան մարտերի հետևանքով գերության մեջ սպանվել, ապա Աբրահամյանն ասաց, որ քրեական գործի շրջանակներում այդ հանգամանքները ստուգման առարկա են․ «Հիմա շուտ է նման եզրակացություններ անել»։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից Հայաստանի Հանրապետության սուվերեն տարածքի նկատմամբ տեղի էր ունեցել սանձազերծված լայնածավալ հարձակում։

В результате азербайджанской агрессии 13 сентября в Армении погибло 224 человека, 3 пропали без вести
В результате азербайджанской военной агрессии 13 сентября 2022 года армянская сторона потеряла 224 человека. Об этом InfoPort.am сообщил пресс-секретарь Следственного комитета Армении Гор Абрамян.
По словам Абрамяна, процесс идентификации тел полностью завершен, трое военнослужащих считаются пропавшими без вести. Что касается числа военнопленных, Абрамян сказал, что пока ведутся идентификационные работы и окончательной информации на этот счет нет.
Напомним, что 13 сентября ВС Азербайджана предприняли широкомасштабное нападение на суверенную территорию Республики Армения.