Հակառակորդը սահմանի առանձին հատվածներում հրաձգային զինատեսակներից խախտել է կրակի դադարեցման ռեժիմը
Հայ-ադրբեջանական սահմանին հուլիսի 19-ի լույս 20-ի գիշերը, ինչպես նաև այս պահին, պահպանվել է հարաբերական անդորր։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Նա նաև գրում է.
«Հակառակորդը սահմանի առանձին հատվածներում հրաձգային զինատեսակներից խախտել է կրակի դադարեցման ռեժիմը 9 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 137 կրակոց:
Ճամբարակի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր՝ 2 անգամ, ընդ որում հակառակորդը կիրառել է ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ։ Հայկական կողմի պատասխան կրակով հակառակորդը լռեցվել է։
Չինարի, Ներքին Կարմիրաղբյուր, Բերքաբեր, Բերդավան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր՝ ոչ նպատակային կրակ է վարվել 4 անգամ։ Հայկական կողմից պատասխան կրակ չի եղել։
Խնձորուտի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր՝ ոչ նպատակային կրակ է վարվել 2 անգամ։ Հայկական կողմից պատասխան կրակ չի եղել։
Պարույր Սևակի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր՝ մեկ անգամ։ Հայկական կողմի պատասխան կրակով հակառակորդը լռեցվել է»։

Противник нарушил режим прекращения огня на отдельных участках границы из стрелкового оружия
На армяно-азербайджанской границе в ночь с 19 на 20 июля, а также на данный момент сохранилось относительное затишье. Об этом сообщает пресс-секретарь министра обороны Армении Шушан Степанян.
«На отдельных участках границы противник из стрелкового оружия 9 раз нарушил режим прекращения огня` произведя в направлении армянских позиций около 137 выстрелов.
На боевых позициях, расположенных в направлении Чамбарака, режим был нарушен 2 раза, при этом противник применил гранатомет типа АГС-17. Ответным огнем армянской стороны противник был подавлен.
На боевых позициях, расположенных в направлении Чинара, Неркин Кармирахпюр, Беркабер, Бердаван, стреляли 4 раза. С армянской стороны ответного огня не было.
На боевых позициях в направлении Хндзорута стреляли дважды. С армянской стороны ответного огня не было.
Боевые позиции в направлении Паруйра Севака обстреливались один раз. Ответным огнем армянской стороны противник был подавлен»,- написала Степанян на своей странице в Facebook.