Բանակը կարող է իր առջև դրված խնդիրը կատարել, բայց դա բավարար չէ. Հակոբյան
Բանակն այն վիճակում է, որ ի վիճակի է իր առջև դրված խնդիրը կատարել, բայց եթե որևէ մեկը գտնում է, որ  կարելի է դրանով բավարարվել, նոր սպառազինություն ձեռք չբերել, կսխալվի։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՊՆ ռազմական վերահսկողական ծառայության պետ Մովսես Հակոբյանը։
Նա նշեց, որ բանակն անընդհատ արդիականացման անհրաժեշտություն ունի, և անընդհատ նոր սպառազինություն ձեռք բերելու անհրաժեշտություն առաջանալու է:
Հակոբյանն անդրադարձավ նաեւ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը, որ 80-ականների զենքերի էջը փակված է: Այս առնչությամբ նա նշեց․ «Չեմ ուզում վարչապետի խոսքերը մեկնաբանել, 80-ականների զենքերը եղել են, կան ու երկար ժամանակ կլինեն մեր բանակում, որովհետև դրանք լավագույն զենքերն են»։

Мовсес Акопян «отпарировал» премьеру: оружие 80-х было, есть и долгое время будет в нашей армии
Армия может выполнить поставленную перед ней задачу, но этого недостаточно.  Об этом в беседе с журналистами заявил начальник военной контрольной службы МО Мовсес Акопян.
По его словам, армия в том состоянии решить поставленные задачи, но этим нельзя довольствоваться – надо постоянно приобретать новое вооружение, в противном случае будет нарушен баланс сил.
Касаясь заявления премьер-министра Пашиняна о том, что странца «оружия 80-ых в армянских ВС закрыта», Акопян отметил: «Не хочу комментировать слова премьер-министра, но оружие 80-х было, есть и долгое время будет в нашей армии, потому что это лучшее оружие».