Ռուսական խաղաղապահ զորախումբը շարունակում է առաջադրանքներ իրականացնել Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում. ՌԴ ՊՆ
Ռուսական խաղաղապահ զորախումբը շարունակում է առաջադրանքներ իրականացնել Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում։ Այս մասին ասվում է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում խաղաղապահ զորախմբի մարտի 10-ի գործունեության վերաբերյալ ՌԴ ՊՆ տեղեկատվական տեղեկագրում։
Երեսուն դիտակետերում ռուս խաղաղապահները շուրջօրյա վերահսկում են իրավիճակը եւ վերահսկում հրադադարի ռեժիմի պահպանումը։
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում հրադադարի ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել։
Մարտակերտի, Մարտունու շրջաններում եւ Լաչինի միջանցքում պարեկություն է իրականացվել երեք երթուղիներով։
Ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի շարասյունը մարդասիրական բեռներն ուղեկցել է Գորիս- Ստեփանակերտ երթուղով։
Շուշիի շրջանի անապահով եւ բազմազավակ ընտանիքներին սննդի փաթեթներ բաժանելու նպատակով մարդասիրական արշավ է իրականացվել։
Ռուս խաղաղապահների անվտանգությունն ապահովելու եւ հնարավոր միջադեպերը կանխելու համար շարունակական փոխգործակցություն է պահպանվում Ադրբեջանի եւ Հայաստանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբների հետ։

Российским миротворческим контингентом продолжается выполнение задач на территории Нагорного Карабаха: МО РФ
Российским миротворческим контингентом продолжается выполнение задач на территории Нагорного Карабаха. Об этом сообщается в информационном бюллетене Министерства обороны Российской Федерации о деятельности российского миротворческого контингента в зоне нагорно-карабахского конфликта (на 10 марта 2023 г.).
Обеспечено сопровождение автомобильной колонны российского миротворческого контингента с гуманитарным грузом по маршруту ГОРИС — СТЕПАНАКЕРТ.
Проведена гуманитарная акция по выдаче продуктовых наборов малообеспеченным и многодетным семьям в Шушинском районе.
Всего с 23 ноября 2020 г. от неразорвавшихся мин и снарядов очищено 2516,7 га территории, 689,5 км дорог, 1940 зданий, обнаружено и обезврежено 26779 взрывоопасных предметов.