Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է Ազգային ժողովի «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցության հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 15-ին հանդիպել է Ազգային ժողովի «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցության հետ:
Քննարկվել են շրջափակման հետևանքով Հանրապետությունում ստեղծված սոցիալ-տնտեսական խնդիրներն ու դրանց հաղթահարման ուղիները, սահմանադրական փոփոխության նախաձեռնությունը, ռազմաքաղաքական իրավիճակը:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ Արցախի իշխանությունները շարունակում են գործադրել բոլոր ջանքերը ստեղծված ծանր վիճակում առկա խնդիրներին արդյունավետ լուծումներ գտնելու համար:
Նախագահ Հարությունյանի խոսքով՝ պետական նշանակության բոլոր գործընթացների և որոշումների հիմքում պետք է լինեն բացառապես Արցախի ժողովրդի կենսական շահերը, հետևաբար՝ հանրային համերաշխությունն ու ներքին կայունությունն առավել քան պահանջված են եղած մարտահրավերներին դիմակայելու և հնարավոր նոր փորձություններից խուսափելու համար:

Президент Араик Арутюнян встретился с фракцией Национального собрания "Свободная Родина-ОГА"
15 февраля президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с фракцией Национального собрания «Свободная Родина- Объединенный гражданский альянс».
Были обсуждены социально-экономические проблемы, возникшие в республике в результате блокады, и пути их преодоления, инициатива конституционных изменений, военно-политическая обстановка.
Глава государства отметил, что власти Арцаха продолжают прилагать все усилия для поиска эффективного решения имеющихся проблем в сложившейся сложной ситуации.
По словам президента Арутюняна, все процессы и решения государственного значения должны исходить исключительно из жизненных интересов народа Арцаха, поэтому общественная солидарность и внутренняя стабильность более чем необходимы для противостояния существующим вызовам и избежания возможных новых испытаний.