Մարտունիում թշնամու հարձակման հետևանքով զոհվածները տատ ու թոռ են․ Երեխան ինը տարեկան էր
Քիչ առաջ ադրբեջանական մամուլի կողմից տարածված տեղեկությունը, թե թշնամին իբրև  թե մի քանի բնակավայրեր են գրավել, ապատեղեկատվություն է, նման բան չկա։ Այդ մասին քիչ առաջ Արցախի տեղեկատվական շտաբում տեղի ունեցած ճեպազրույցում հայտարարեց Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը։
«Պաշտպանության բանակը լիովին վերահսկում է իրավիճակը», -հայտարարեց Պողոսյանը։
Նա ներկայացրեց, որ ադրբեջանական զինված ուժերը վաղ առավոտյան ռազմական գործողություններ է սկսել արցախաադրբեջական շփման գծի ամբողջ երկայնքով ակտիվ ռազմական գործողությունները բացի սահմանային հատվածներից հակառակորդը թիրախավորել է քաղաքացական բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը և Շուշի քաղաքը։  Հարձակման հետևանքով տասնյակ քաղաքացիներ են վիրավորվել և երկու զոհ՝ տատիկն ու թոռնիկը՝ Մարտունի քաղաքից։ Երեխան ինը տարեկան էր։
«Այս պահի դրությամբ հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվ կրակ վարել շփման գծի երկայնքով», -հավելել է Պողոսյանը։

От пули противника в Мартуни погибли бабушка и внук: ребенку было девять лет
Распространенная азербайджанской прессой информация о том, что противник якобы захватил несколько населенных пунктов, является дезинформацией, ничего подобного нет. Об этом на брифинге в информационном штабе Арцаха заявил пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян.
"Армия обороны полностью контролирует ситуацию", - заявил Погосян.
Он отметил, что рано утром азербайджанские вооруженные силы начали военные действия по всему периметру линии соприкосновения, кроме пограничных участков, противник обстрелял гражданские населенные пункты, в том числе столицу Степанакерт и город Шуши. В результате нападения десятки граждан были ранены и двое погибли - бабушка и внук из города Мартуни. Ребенку было девять лет.
"На данный момент противник продолжает интенсивный обстрел вдоль линии соприкосновения", - добавил Погосян.