Գուրգեն Ներսիսյանն ընդունել է «Արցախի պահեստազորի ապաների» ՀԿ անդամներին
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Գուրգեն Ներսիսյանն երեկ՝ մարտի 22-ին, ընդունել է «Արցախի պահեստազորի ապաների միություն» ՀԿ անդամներին՝ Կարմեն Ասլանյանի գլխավորությամբ։
Պետական նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ներկաներին և միության բոլոր անդամներին տարիների ընթացքում Արցախին և մեր ժողովրդին մատուցած ծառայությունների համար, բարձր է գնահատել նրանց կուտակած փորձն ու արհեստավարժությունը, հասարակական կազմակերպության համակարգվածությունն ու կազմակերպվածությունը՝ հույս հայտնելով, որ հետագա բոլոր աշխատանքներին միության անդամները մասնակից կդարձվեն և նրանց ներուժը կիրացվի առավելագույն չափով:
Պետական նախարարը լսել է Արցախի պահեստազորի սպաներին մտահոգող խնդիրները, որոնք վերաբերում էին անվտանգությանը, երկրում արդարության վերականգնմանը, սպաների ընտանիքների բնակարանային ապահովության հարցերին, սոցիալ-մշակութային ոլորտներում պետության որդեգրած քաղաքականությանը։ Գ․Ներսիսյանը ընդգծել է հանրային կյանքում կազմակերպության առավել լայն ներգրավվածության անհրաժեշտությունը, խնդրելով դրանց մասնակից դարձնել նաև շրջանային կառույցների անդամներին:
Հանդիպման վերջում ներկաները տեղեկացրել են, որ աշխատանքներ են տարվում ԱրՊՀ-ում «Ռազմական ամբիոն» ունենալու ուղղությամբ, որը իրականություն դարձնելը խիստ անհրաժեշտություն է։

Государственный министр Арцаха встретился с офицерами запаса
22 марта государственный министр Республики Арцах Гурген Нерсисян принял членов общественной организации «Союз резервистов Арцаха», возглавляемой Карменом Асланяном.
Гурген Нерсисян поблагодарил присутствующих и всех членов союза за многолетние заслуги перед Республикой Арцах и народом, высоко оценил накопленный ими опыт и профессионализм, организованность союза. Он выразил надежду, что члены союза будут вовлечены во все дальнейшие работы и их потенциал будет реализован в максимальной степени.
Государственный министр выслушал вопросы, волнующие офицеров запаса Арцаха, связанные с безопасностью, восстановлением справедливости в стране, вопросами жилищного обеспечения семей офицеров и политики правительства в социальной и культурной сфере. Он подчеркнул необходимость более широкого вовлечения организации в общественную жизнь, попросив сделать ее частью представителей региональных структур.
В завершение встречи присутствующие сообщили, что ведется работа по созданию военной кафедры в АрГУ, что крайне необходимо.