Գործադրվում են բոլոր ջանքերը Ադրբեջանին ելման դիրքեր վերադարձնելու համար. Արցախի տեղեկատվական շտաբ
Արցախի Հանրապետության իշխանությունները Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ ակտիվ երկխոսության մեջ են, հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից։
«Գործադրվում են բոլոր ջանքերը, որ ռուսական կողմն իր առաքելության շրջանակում բոլոր մակարդակներում համապատասխան միջոցներ կիրառի՝ մարտի 24-ին Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղի հատված ներխուժած ադրբեջանական զորքին ելման դիրքեր վերադարձնելու համար:
Դրան զուգահեռ՝ Արցախի զինված ուժերը լրացուցիչ միջոցներ են ձեռնարկում հարակից գյուղերի անվտանգությունն ապահովելու նպատակով:
Ակնկալում ենք, որ հետևողական աշխատանքի արդյունքում ռուս խաղաղապահ առաքելությանը կհաջողվի իր վերահսկողության տիրույթում ծագած խնդիրները կարգավորելու և, ադրբեջանական կողմի հետ քաշումից հետո, անվտանգային լրացուցիչ երաշխիքների տրամադրմամբ խաղաղ բնակչությունը կվերադառնա իրենց տներ», - ասված է տարածված հայտարարությունում։

Мы ожидаем, что в результате последовательной работы российской миротворческой миссии удастся урегулировать возникшие в сфере ее контроля проблемы: Степанакерт
Власти Республики Арцах ведут активный диалог с командованием дислоцированного в республике российского миротворческого контингента. Об этом сообщает информационный штаб Арцаха.
«Прилагаются все усилия, чтобы российская сторона в рамках своей миссии на всех уровнях применила соответствующие меры для возвращения на исходные позиции азербайджанских войск, вторгшихся 24 марта в село Парух Аскеранского района. Параллельно с этим Вооруженные силы Арцаха предпринимают дополнительные меры для обеспечения безопасности прилегающих сел.
Мы ожидаем, что в результате последовательной работы российской миротворческой миссии удастся урегулировать возникшие в сфере ее контроля проблемы и, после вывода войск азербайджанской стороны, с предоставлением дополнительных гарантий безопасности, мирное население вернется в свои дома», - говорится в распространенном заявлении.