Արցախի արևելյան սահմանագոտում հակառակորդի կողմից Bayraktar-ների կիրառման հետևանքով 3 պայմանագրային զինծառայող է զոհվել
Մարտի 25-ին Արցախի արևելյան սահմանագոտում հակառակորդի ձեռնարկած սադրանքների, մասնավորապես` Bayraktar TB-2 տեսակի հարվածային անօդաչու թռչող սարքերի կիրառման հետևանքով մահացու վիրավորում են ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայողներ Դավիթ Ռոբերտի Միրզոյանը (ծնվ. 1978թ.), Իշխան Սերժիկի Օհանյանը (ծնվ. 1994թ.) և Արարատ Վագիֆի Թևոսյանը (ծնվ. 1990թ.), տեղեկացնում են Արցախի Պաշտպանության բանակից։
ԱՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողների հարազատներին և համածառայակիցներին:

На восточной границе Арцаха в результате применения со стороны противника Bayraktar погибли 3 военнослужащих-контрактников
25 марта на восточной границе Арцаха в результате провокаций противника, в частности, применения БПЛА Bayraktar TB-2 смертельное ранение получили военнослужащие-контрактники АО НКР Давид Робертович Мирзоян (1990г.Р.). В 1978г.), Князь Серии Оганян (родился. В 1994г. об этом сообщает пресс-служба МИД РА. В 1990г.) сообщаeт Армия обороны Арцаха.
Министерство обороны Республики Арцах разделяет тяжелую боль утраты и выражает поддержку родным и сослуживцам погибших военнослужащих.