Արայիկ Հարությունյանը, Արմեն Աբազյանն ու Ռուստամ Մուրադովը հանդիպել են Ադրբեջանի պաշտոնական ներկայացուցչի հետ
Այսօր Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն գնդապետ Արմեն Աբազյանի և Արցախում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար գեներալ -լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովի հետ, ռուսական զորակազմի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում հանդիպել է Ադրբեջանի պաշտոնական ներկայացուցչի հետ:
Այս մասին «Արցախպրես»-ի հետ զրույցում ասել է ԱՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Լուսինե Ավանեսյանը:
«Քննարկվել են գերիների վերադարձին, անհայտ կորածների որոնմանը առնչվող և հումանիտար այլ հարցեր: Քննարկում է եղել նաև 90-ականների պատերազմի ընթացքում անհայտ կորած անձանց ճակատագրերին վերաբերող հարցեր»,- հավելել է Ավանեսյանը:

Президент Арцаха, директор СНБ Армении и глава российских миротворцев в Арцахе встретились с официальным представителем Азербайджана
Сегодня Президент Республики Арцах Араик Арутюнян, директор Службы национальной безопасности Армении, полковник Армен Абазян и командующий миротворческим контингентом РФ в Арцахе генерал-лейтенант Рустам Мурадов встретились с официальным представителем Азербайджана на территории, находящейся под контролем российского миротворческого контингента.
Как сообщила в беседе с «Арцахпресс» пресс-секретарь президента НКР Лусине Аванесян, были обсуждены вопросы возвращения пленных, поиска пропавших без вести и другие гуманитарные вопросы. Были также обсуждены вопросы, касающиеся судеб лиц, пропавших без вести в ходе первой арцахской войны.