Ադրբեջանական կողմն առաջ է քաշում ԱՀ-ի համար անընդունելի պահանջներ. Հարությունյանը մեծ հանդիպում է ունեցել հանրության ներկայացուցիչների հետ
Նախագահ Հարությունյանը մեծ հանդիպում է ունեցել հանրության ներկայացուցիչների հետ, հայտնում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 24-ին Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում հանդիպել է պետական կառույցների և մի շարք մասնավոր ընկերությունների պատասխանատուների հետ:
Հանդիպմանը, որին մասնակցել են նաև ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը և ԱՀ պետական նախարար, օպերատիվ շտաբի պետ Ռուբեն Վարդանյանը, ներկայացվել է Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակման պատճառով ստեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակը:
Նախագահ Հարությունյանը նշել է, որ դեկտեմբերի 3-ից ադրբեջանական կողմը բնապահպանական պատրվակն օգտագործելով առաջ է քաշում Արցախի Հանրապետության համար անընդունելի պահանջներ:
Ըստ նախագահի՝ հերթական մարտահրավերին դիմակայելու համար անհրաժեշտ է ժողովրդի և քաղաքական դաշտի միասնականությունը:
Հանդիպման ընթացքում հայտարարվել է դեկտեմբերի 25-ին Ստեփանակերտում հանրահավաք անցկացնելու նախաձեռնության մասին, որով պիտի ևս մեկ անգամ հաստատվի Արցախի ժողովրդի՝ սեփական երկրում ապրելու վճռականությունը:

Азербайджанская сторона выдвигает требования, неприемлемые для Республики Арцах: Арутюнян провел расширенную встречу с представителями общественности
24 декабря президент Республики Арцах Араик Арутюнян в Дворце культуры и молодежи Степанакерта провел встречу с ответственными лицами государственных структур и ряда частных предприятий, сообщает главное информационное управление Аппарата президента Республики Арцах.
В ходе встречи, в которой также приняли участие председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян и государственный министр, глава оперативного штаба Рубен Варданян, была представлена военно-политическая ситуация, сложившаяся из-за блокады Арцаха со стороны Азербайджана.
Президент Арутюнян отметил, что с 3 декабря азербайджанская сторона, под предлогом охраны окружающей среды, выдвигает требования, неприемлемые для Республики Арцах. По словам президента, для преодоления очередного вызова необходима консолидация народа и политического поля.
В ходе встречи было объявлено об инициативе провести 25 декабря митинг в Степанакерте, на котором народ Арцаха вновь подтвердит свою решимость жить на собственной земле.